Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Dvě čáry bílého prášku. Šňupal hokejový kanonýr Kuzněcov drogy?

Sport

  20:51
Washington - Ruská hokejová hvězda Jevgenij Kuzněcov čelí nařčení z užívání drog. Na vině je rok staré video, které se objevilo na internetu. Sedmadvacetiletý útočník, který byl členem bronzového týmu sborné na mistrovství světa v Bratislavě, je na něm zachycený, jak sedí u stolu, na kterém jsou dvě čáry bílého prášku.

Jevgenij Kuzněcov na MS 2017 foto: Reuters

Krátké video ukazuje muže v trenkách a tričku s nápisem Washington Capitals, jak telefonuje u stolu s bílým práškem a ruličkou z dolarových bankovek. Jak potvrdilo vedení Capitals, jedná se opravdu o jednu z hlavních opor klubu. Sám Kuzněcov přiznal ruskému deníku Sport Express, že na nahrávce je zachycený, ale zdůraznil, že drogy nikdy neužil.

„Nemusíte mít nutně cokoliv společného s událostmi, co se dějí okolo vás. Nikdy jsem žádné drogy nevzal a nemám ani v úmyslu s tím začít. Pokud by byly ohledně toho nějaké pochybnosti, jsem připravený podstoupit testy. A vím, že projdu,“ řekl Kuzněcov.

Nahrávka má podle něho pocházet z Las Vegas a je z období oslav zisku Stanleyova poháru. „Tehdy jsem vešel do pokoje, kde bylo pár známých lidí. Ale když jsem viděl, co se tam dělo, že tam byla neznámá žena a neznámá látka na stole, zavolal jsem kamarádovi a co nejrychleji jsem odešel,“ popsal Kuzněcov.

26. KVĚTNA: HOKEJOVÝ SEN O MEDAILI NEVYŠEL. Hokejová reprezentace v klíčových...
Ruský hokejista Jevgenij Kuzněcov a brankář Rakouska Bernhard Starkbaum

Washingtonský klub se záležitostí zabývá. „Víme o videu, které se objevilo na sociálních médiích. Momentálně si zjišťujeme fakta a nebudeme to zatím více komentovat,“ uvedli Capitals pro deník Washington Post.

Podobné je to i v případě vedení NHL. „Víme, že to komentoval Jevgenij i Capitals, potřebujeme však získat trochu více informací k tomu, abychom mohli říci, jaké budou naše další kroky,“ prohlásil zástupce komisionáře NHL Bill Daly.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat