Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Radost hokejistů Tampy Bay. foto: Reuters

New York - Hokejisté Tampy Bay porazili Nashville 4:1 a prodloužili svou vítěznou sérii na pět utkání. Obhájci Stanleyova poháru tak udrželi první místo v Centrální divizi NHL. Dva body na Lightning ztrácí druhý Columbus, který porazil Carolinu 3:2. Čeští hokejisté v šesti zápasech pondělního programu nejvyšší zámořské soutěže nebodovali.
  6:57

Tampa Bay zásluhou dvou tref kanadského útočníka Anthonyho Cirelliho z 10. a 34. minuty vedla těsně po polovině utkání 2:0. V 52. minutě přesilovkovou ranou od modré čáry zápas zdramatizoval obránce Nashvillu Dante Fabro, nic víc však Predators nestihli. Hráči Lightning své vítězství pojistili dvěma góly do prázdné branky při závěrečné power play soupeře, kdy se trefili Blake Coleman a Steven Stamkos.

Columbus rozhodl duel s Carolinou necelých pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se po povedeném individuálním průniku prosadil Jack Rosolovic. V dresu Hurricanes chyběli kvůli zranění brankář Petr Mrázek i útočník Martin Nečas.

Toronto i díky dvěma brankám v 50. minutě porazilo Vancouver 3:1. V čase 49:22 se z mezikruží prosadil Auston Matthews, který skóroval v osmém zápase v řadě, a o jedenáct sekund později zvýšil na konečných 3:1 Alexander Kerfoot.

Výsledky NHL:

Nashville - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 52. Fabbro - 10. a 34. Cirelli, 59. Coleman, 60. Stamkos. Střely na branku: 24:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. McElhinney (oba Tampa Bay), 3. Rinne (Nashville).

NY Rangers - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 52. Cizikas, 54. Martin. Střely na branku: 30:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Martin, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).

Toronto - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 7. Rielly, 50. Matthews, 50. Kerfoot - 30. E. Pettersson. Střely na branku: 19:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Matthews (oba Toronto), 3. E. Pettersson (Vancouver).

Ottawa - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 26. Dadonov - 36. Draisaitl, 47. Ennis, 59. J. Archibald. Střely na branku: 28:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. M. Murray (Ottawa), 3. M. Smith (Edmonton).

Columbus - Carolina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 19. Harrington, 31. Atkinson, 56. Roslovic - 27. Niederreiter, 33. B. McGinn. Střely na branku: 22:24. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Roslovic, 3. S. Jones (všichni Columbus).

St. Louis - Arizona 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 14. a 44. R. O'Reilly, 29. Perron - 32. a rozhodující sam. nájezd Dvorak, 22. Garland, 60. Keller. Střely na branku: 43:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Keller (Arizona), 2. R. O'Reilly, 3. Perron (oba St. Louis).