Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Hokejku použil jako sekeru na rozhodčího. Rus dostal doživotní zákaz

Sport

  6:26
MOSKVA - Sergej Petrov předvedl v ruské amatérské lize těžko pochopitelný exces. Nezdálo se mu rozhodnutí rozhodčího, tak se rozzuřil a vší silou ho přetáhl hokejkou. Mířil na hlavu, sudí se kryl a rána mu zlomila ruku. Hráč dostal doživotní distanc, potrestán byl i jeho klub.

Šílený ruský hokejista. foto: repro youtube

VIDEO: Ruský kliďas. Na jeho bránu se řítili hokejisté, on ale pil z láhve

Incident se stal v zápase burjatské ligy (Burjatsko je republika ruské federace a spadá do Sibiřského federálního okruhu) mezi týmy Armeec a Dorojnik. Hrálo se po širým nebem, téměř bez fanoušků.

Během utkání rozhodčí Nikita Tikhonov vyloučil Sergeje Petrova z Armeecu za nedovolené bránění. Jak už to tak bývá, hráč se verdiktu velmi divil a snažil se sudího přesvědčit, že situaci posoudil nesprávně.

Oba dojeli až k mantinelu, kde diskuze pokračovala. V jeden moment Petrov do rozhodčího strčil, a ten mu tedy přidal další trest. Pak hráč poodjel. Zdálo se, že se se situací smířil a pojede na trestnou lavici.

Jenže on se zachoval úplně jinak. Vzal hokejku do obou rukou a bez varování Tikhonova dvakrát tvrdě sekl po hlavě. Napadený se chránil rukou, údery ale byly tak silné, že mu ji zlomily. Jedna z ran navíc zlomila prst druhému rozhodčímu, který se kolegovi vrhl na pomoc.

Na celý incident se můžete podívat zde:

Ani pak se Petrov neuklidnil. Tikhonov řekl ruskému webu Championat, že mu prý hokejista po zápase hrozil smrtí.

I proto byla Burjatská hokejová federace nekompromisní a hráči udělila doživotní distanc. Mimoto rozpustila jeho klub. Pět spoluhráčů Petrova bylo potrestáno, zbytek týmu může odejít hrát jinam.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat