Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Hokejku použil jako sekeru na rozhodčího. Rus dostal doživotní zákaz

Sport

  6:26
MOSKVA - Sergej Petrov předvedl v ruské amatérské lize těžko pochopitelný exces. Nezdálo se mu rozhodnutí rozhodčího, tak se rozzuřil a vší silou ho přetáhl hokejkou. Mířil na hlavu, sudí se kryl a rána mu zlomila ruku. Hráč dostal doživotní distanc, potrestán byl i jeho klub.

Šílený ruský hokejista. foto: repro youtube

VIDEO: Ruský kliďas. Na jeho bránu se řítili hokejisté, on ale pil z láhve

Incident se stal v zápase burjatské ligy (Burjatsko je republika ruské federace a spadá do Sibiřského federálního okruhu) mezi týmy Armeec a Dorojnik. Hrálo se po širým nebem, téměř bez fanoušků.

Během utkání rozhodčí Nikita Tikhonov vyloučil Sergeje Petrova z Armeecu za nedovolené bránění. Jak už to tak bývá, hráč se verdiktu velmi divil a snažil se sudího přesvědčit, že situaci posoudil nesprávně.

Oba dojeli až k mantinelu, kde diskuze pokračovala. V jeden moment Petrov do rozhodčího strčil, a ten mu tedy přidal další trest. Pak hráč poodjel. Zdálo se, že se se situací smířil a pojede na trestnou lavici.

Jenže on se zachoval úplně jinak. Vzal hokejku do obou rukou a bez varování Tikhonova dvakrát tvrdě sekl po hlavě. Napadený se chránil rukou, údery ale byly tak silné, že mu ji zlomily. Jedna z ran navíc zlomila prst druhému rozhodčímu, který se kolegovi vrhl na pomoc.

Na celý incident se můžete podívat zde:

Ani pak se Petrov neuklidnil. Tikhonov řekl ruskému webu Championat, že mu prý hokejista po zápase hrozil smrtí.

I proto byla Burjatská hokejová federace nekompromisní a hráči udělila doživotní distanc. Mimoto rozpustila jeho klub. Pět spoluhráčů Petrova bylo potrestáno, zbytek týmu může odejít hrát jinam.

Autor: