Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

9:56
NEW YORK/PRAHA - Jiří Hudler se v sobotním utkání NHL gólem a přihrávkou zasloužil o výhru Detroitu nad Torontem 4:2. Hudler nejprve v 6. minutě asistoval u úvodní branky zápasu, ve 47. minutě pak vstřelil vítězný třetí gól a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Hudler se trefil 38 sekund poté, co Joffrey Lupul z Toronta vyrovnal na 2:2. Český hokejista si nabruslil do útočného pásma a tvrdou ranou z levé strany prostřelil Jamese Riemera.

Jiří Hudler slaví branku. foto: Reuters

"Nad ničím jsem nepřemýšlel. Prostě jsem to chtěl napálit na branku a díky bohu to tam spadlo," radoval se Hudler. Na konečných 4:2 zvýšil v poslední minutě trefou do prázdné branky Todd Bertuzzi, a Detroit tak ukončil sérii tří porážek.

DETROIT 4-2 TORONTO

V utkání však přišel o brankářskou jedničku Jamieho Howarda, který musel odstoupit ze hry poté, co na něho po vyrovnávací brance spadl Lupul.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Boston - NY Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Stepan (Prospal). Střely na branku: 26:23.

Los Angeles - Colorado 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 11. Mitchell, 18. Handzuš, 42. Smyth, 51. Lewis - 39. Hejduk. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18.118.

Buffalo - New Jersey 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 5. Gerbe, 17. Vanek. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.690.

Montreal - Washington 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Sturm, 57. Sjomin. Střely na branku: 18:33. Diváci: 21.273.

NY Islanders - Philadelphia 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Comeau (Martínek) - 9., 14. a 50. Van Riemsdyk, 9. Carter. Střely na branku: 37:22. Diváci: 15.458.

Edmonton - Calgary 4:5 po sam. náj. (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 16. Pääjärvi, 30. Hartikainen, 40. Fraser, 44. Jones - 29. a 46. Iginla, 53. Glencross, 59. Staios, rozh. nájezd Tanguay. Střely na branku: 21:31. Diváci: 16.839.

Detroit - Toronto 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Zetterberg (Hudler), 30. Holmström, 47. Hudler, 60. Bertuzzi - 18. Kadri, 47. Lupul. Střely na branku: 29:24. Diváci: 20.066.

Nashville - Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 15. a 60. Legwand (na první Erat), 23. a 30. Fisher - 9. Goligoski, 25. Morrow. Střely na branku: 32:30. Diváci: 16.892.

Minnesota - St. Louis 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Branky: 14. a 58. Miettinen, 4. Židlický - 9. D'Agostini, 19. Cracknell, 28. Stewart (R. Polák), 28. Backes, 49. Pietrangelo, 51. Berglund. Střely na branku: 16:47. Diváci: 18.112.

Chicago - Anaheim 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Marián Hossa (Frolík) - 42. a 56. Perry. Střely na branku: 28:25. Diváci: 22.115.

Phoenix - San Jose 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Boedker - 6. a 53. Couture, 24. Pavelski, 36. Clowe. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.394.

Carolina - Tampa Bay 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 8. E. Staal, 20. Cole - 18. a 60. Gagne, 14. St. Louis, 38. Moore. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.264.

"Zatím nevíme, co se mu přesně stalo. Zřejmě si něco natáhl, víc odhalí až další vyšetření," řekl manažer Red Wings Ken Holland. Zápas dochytal Joey MacDonald a zneškodnil všech sedm střel.

Detroit si výhrou pojistil vedení v Centrální divizi, Maple Leafs se naopak znovu vzdálila vidina účasti v play off. Na desátém místě Východní konference ztrácejí už sedm bodů na osmé Buffalo, které zvítězilo 2:0 nad New Jersey.

Sabres zvítězili potřetí v řadě a zvýšili na pět bodů náskok před devátou Carolinou, která prohrála 2:4 s Tampou. Hlavním strůjcem vítězství byl opět brankář Ryan Miller, který pochytal všech 30 střel a připsal si druhé čisté konto z posledních třech zápasů.

Naopak Ďáblové podruhé za sebou nedali gól, když v pátek podlehli 0:1 Pittsburghu, a dohromady čekají na vstřelení branky už 173 minut a 55 sekund. Zasekla se tak jejich stíhací jízda za postupem do elitní osmičky, na kterou nyní ztrácejí už 12 bodů.

"Hráči dnes nebyli na zápas připraveni. Do určité míry můžete tým omlouvat, ale když nejste na zápas připraveni, to je něco jiného," zlobil se trenér Devils Jacques Lemaire.

"V posledních pěti nebo šesti zápasech jsme zase spadli na dno. Nedáváme góly a bez nich moc zápasů nevyhrajete," doplnil útočník Patrik Eliáš.

Pozici v elitní osmičce si upevnili New York Rangers výhrou 1:0 v Bostonu. U jediného gólu, který vstřelil v 7. minutě Derek Stepan, asistoval Václav Prospal. Brankář Henrik Lundqvist zneškodnil všech 26 střel a vychytal už 11. čisté konto v sezoně.

Situace se pomalu vyjasňuje i v Západní konferenci. Další z klíčových bitev vyhrál Nashville, který porazil Dallas 4:2 a díky šesté výhře v řadě má stále pětibodový náskok před devátými Calgary Flames, kteří vydřeli výhru 5:4 po nájezdech v Edmontonu.

O čtyři branky Predátorů se postarali jen dva střelci - Mike Fisher a David Legwand, na jehož první ze dvou gólů přihrál Martin Erat. Fisher, který v půlce února přišel z Ottawy, si v novém týmu připsal teprve svůj druhý a třetí úspěšný zásah.

"Trošku se mi ulevilo. Bylo to pro mě v posledních zápasech hodně těžké a jsem moc rád, že jsem se zase trefil. Samozřejmě, nejdůležitější je výhra, ale pro mě je důležité, že jsem se na ní takhle podílel," prohlásil Fisher.

Svůj dvacátý gól v sezoně dal Milan Hejduk, v duelu s Los Angeles byl však jediným úspěšným střelcem Colorada, které prohrálo 1:4. Nic platná nebyla ani trefa Marka Židlického, jehož Minnesota podlehla 3:6 St. Louis a stále ztrácí deset bodů na osmé Chicago, které prohrálo 1:2 s Anaheimem.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...