5. dubna 2010 9:43 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Jak se baví NHL? Létající Sjomin, pádlující Avery a ti další

Sjomin před brankou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sjomin před brankou. | foto: Reuters

PRAHA/WASHINGTON Také v nejslavnější hokejové soutěži světa si umí udělat legraci sami ze sebe. Přestože soutěž vstupuje do posledního týdne základní části, o velikonočním víkendu připravili na serveru www.nhl.com pět ukázet, které vás rozhodně nudit nebudou.

Létající útočník Washingtonu Alexander Sjomin:
Hráč vedoucího celku NHL Washingtonu Capitals sice patří mezi nejšikovnější v celé soutěži, občas se mu ale povede kousek, který vám zvedne koutky. Naposledy se tak stalo 8. března při samostatných nájezdech v zápase proti Dallasu. Svým kouskem překvapil i brankáře Marty Turca. Tomu nezbývalo, než pokrčit rameny.Sean Avery pádluje jako Maxim Talbot:
Kontroverzní hráč NY Rangers si prostě nedá pokoj. NHL už kvůli Averymu zavedla speciální úpravu pravidel (jak se má hráč chovat na brankovišti soupeře), jenže Avery přijde vždy s něčím novým jak pobavit a zároveň podráždit soupeře. Tak jako v souboji s Pittsburghem Maxima Talbota.

Sedinův padající list do branky bezmocného Hillera:
Že centry patří jen do fotbalu? Ale kdeže, švédský šikula Vancouveru Canuks dokázal, že přesně nacentrovat a ještě dát gól se dá také v hokejovém zápase.

Prodejný kouč Rex Ryan z New York Jets:
Sedmačtyřicetiletý kouč týmu amerického fotbalu z New Yorku zavítal na zápas Philadelphie Flyers a Caroliny Hurricanes. A zatímco na duel přišel jako fanoušek "Letců", z arény odcházel s dresem "hurikánů". Tomu se říká věrnost.

Langenbrunner vystřídal Kunitze:
Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby Američan nebyl kapitánem New Jersey Devils a Kanaďan útočníkem Pittsburghu Penguins.

Další videa si můžete prohlédnout na www.nhl.com po záložkou "the lighter side".

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz