Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Láme kosti, nyní zlomil i nejdelší šňůru bez vstřelené branky v NHL

Sport

  12:54
PRAHA - Je nejtěžším hokejistou v historii NHL. Po zámořských kluzištích vozí 124 kilo živé váhy. S více jak dvěma metry patří i mezi ty nejvyšší. A hlavně je nejobávanějším bitkařem soutěže. Osmadvacetiletá hora svalů Derek Boogaard ale v duelu s nejlepším týmem soutěže Washingtonem dokázal, že se umí ohánět na ledě i jinak než pěstmi.

Derek Boogaard při své nejčastější činnosti. foto: Reuters

Na ledě se mu radši soupeři vyhnou. Po Brashearovi a Laraqueovi převzal štafetu nejobávanějšího bijce zámořské NHL. V průměru prohraje jednu bitku za sezonu, před šesti lety při vstupu na zámořskou hlavní scénu se stihl poprat šestnáctkrát, v nižší soutěži ale zvládl i porci 31 bitek za sezonu. Seznamte se,... Derek Boogaard. ¨

Pět sezon drtil soupeře v dresu "divočáků" z Minnesoty, kde chránil především hvězdného Mariána Gáboríka. A vedl si tak zdatně, že jej letos následoval i do dresu NY Rangers. Jenže opory "jezdců" včetně slovenského snajpra jsou momentálně na marodce a tak se obrovitý rodák z kanadského Saskatoonu může věnovat i hokejovým činnostem.

GÓL DEREKA BOOGAARDA PROTI MICHALU NEUVIRTHOVI:

A daří se mu. Vždyť ve třinácti duelech si připsal již dva kanadské body (dosud je jeho sezónním maximem šest bodů z té nováčkovské). Co víc, v nočním duelu proti nejlepšímu týmu soutěže - Washingtonu Capitals - prolomil nejdelší čekání aktivního hokejisty v NHL na gól. Jeho půst trval skoro šest let, naposledy se Boogaard prosadil 7. února ve vítězném zápase v dresu Minnesoty na ledě Anaheimu (4:1).

Od té doby 234 zápasů nic. Ani ťuk. Až do zmíněné bitvy s "Caps". Ve 24. minutě za stavu 2:2 byli hosté nastěhováni před Lundqvista, když bek Sloan u mantinelu minul kotouč, který se dostal zadarmo k forčekujícímu Boogaardovi. Ten "nastartoval" své motory, za kruhy napřáhl ke golfáku a vahou svých 124 kilogramů nekompromisně propálil českého brankáře Michala Neuvirtha.

TRADIČNĚJŠÍ BOOGAARDOVA ČINNOST:

Hosté sice výsledek otočili, Boogaardovu obrovskou radost ale zkazit nemohli. Však jeho "výkon" ocenil i kouč vítězů. "Tohle by mělo být zapsáno v Guinnesově knize rekordů," usmíval se po duelu Bruce Boudreau. "Je to pro něj určitě velká událost," dodal. Kdo ví, třeba se v NHL rodí nový střelec...