Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hráč Minnesoty Ian Cole (28) slaví výhru s brankářem Kaapem Kahkonenem. foto: ČTK/AP

New York - Hokejisté Minnesoty ukončili šestizápasovou vítěznou sérii Vegas a po domácí výhře 2:0 se v Západní divizi NHL posunuli na třetí místo. V divizním pořadí hráči Wild přeskočili Colorado, které podlehlo Arizoně 2:3. Po třech prohrách zabrali hráči San Jose, když porazili St. Louis 3:2 v prodloužení.
  7:06

Brankář Wild Kaapo Kähkönen chytil všech 26 střel hráčů Vegas a poprvé v NHL neinkasoval. Švýcarský útočník Kevin Fiala otevřel skóre v 11. minutě, jeho povedená střela zápěstím ale zůstala nadlouho jediným úspěšným pokusem. Druhou branku vstřelil až šest sekund před koncem do prázdné branky Jonas Brodin. Útočník Tomáš Nosek odehrál za Golden Knights lehce přes 12 minut.

Sharks porazili druhý tým Západní divize St. Louis 3:2 v prodloužení a připsali si devátou výhru v ročníku. Rozhodující branku vstřelil hned v první minutě nastavení Evander Kane. Český bek ve službách Sharks Radim Šimek za 14 minut na ledě zblokoval dvě střely a zaznamenal tři hity. Útočník Tomáš Hertl je kvůli koronaviru stále mimo hru.

Výsledky NHL:

San Jose - St. Louis 3:2 v prodl (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 27. Vlasic, 48. Couture, 61. E. Kane - 5. Mikkola, 40. B. Schenn. Střely na branku: 20:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (San Jose), 2. R. O'Reilly (St. Louis), 3. Donato (San Jose).

Minnesota - Vegas 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 11. Fiala, 60. Brodin. Střely na branku: 21:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Fiala (oba Minnesota), 3. M.-A. Fleury (Vegas).

Colorado - Arizona 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky: 30. Ničuškin, 35. Burakovsky - 5. Brassard, 16. Chychrun, 45. J. Larsson. Střely na branku: 35:14. Bez diváků.

Edmonton - Ottawa 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky: 8. Yamamoto, 27. Chiasson, 35. Draisaitl - 1. Dadonov, 38. Stützle. Střely na branku: 37:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson (Edmonton), 2. Chabot (Ottawa), 3. Turris (Edmonton).

Anaheim - Los Angeles 6:5 v prodl. (2:1, 3:2, 0:2 - 1:0)

Branky: 17. a 39. Rakell, 3. Shattenkirk, 29. B. Hutton, 35. Silfverberg, 63. Henrique - 10., 37. a 58. A. Kempe, 22. D. Brown, 42. Athanasiou. Střely na branku: 25:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. A. Kempe (Los Angeles), 3. Henrique (Anaheim).

Vancouver - Montreal 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 60. Gaudette, rozhodující sam. nájezd Horvat - 5. Petry. Střely na branku: 29:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Demko (Vancouver), 2. Price (Montreal), 3. Horvat (Vancouver).