Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Nejdrsnější hity NHL. Praskají kosti, mezi 'oběti' patří i Češi

Sport

  18:00
PRAHA - Tradiční Utkání hvězd vždy láme sezonu NHL do závěrečné fáze, kdy dvoubodový zisk je nad zlato, jakákoliv ztráta naopak může zhatit ambice týmu na úspěch v podobě play off a bojů o slavný Stanley Cup. Kromě gólů či skvělých zákroků budou stále více k vidění drsné střety, v zámoří označované za hity. Podívejte se na hitparádu těch nejlepších v dosavadním průběhu ročníku 2010-11.

Tootoo sroloval Frolíka. foto: www.nhl.com

WASHINGTON - MONTREAL (Ovečkin vs. Subban):
Když se potkají v osobním souboji dva metrákoví chasníci, nic příjemného z toho nekouká. Ovečkin je známý nejen góly ale také tvrdými střety, při vzpomínce na něj ještě dnes rozbolí hlava i Jaromíra Jágra. Subban také nejde pro ránu, tentokrát ale mladý bek Montrealu sám narazil a proletěl se vzduchem.

MONTREAL - BOSTON (Subban vs Marchand):
Šikovný bek Bostonu Marchand roste vedle obrovitého Cháry zápas od zápasu a nejednou prokázal své šikovné a rychlé ruce. Na ledě Montrealu ale narazil. A to doslova... Projel celým kluzištěm, vyhnul se třem soupeřům, už už se viděl jako hrdina večera, když tu kde se vzal, tu se vzal vyrostl před ním strom jménem Subban. Marchand setkání vydýchával na střídačce ještě hodně dlouho.

CAROLINA - TORONTO (Ruutu vs. Phaneuf):
Tuomo Ruutu, bratr v Česku nechvalně proslulého Jarkka, rozhodně nepatří mezi ořezávatka. Jenže když se potká s tankem s nálepkou Dion Phaneuf, tak prostě nemá šanci ani on. Kanadský obr a kapitán Toronta uzemnil Ruutua již ve 26 vteřině vzájemného duelu. Sedmadvacetiletý Fin se ale pomstil jednou asistencí, kterou se podílel na vítězství 6:4.

LOS ANGELES - EDMONTON (Doughty vs. Hall):
Oba patří k nadějím světového hokeje. Jeden je v jedenadvaceti letech olympijským šampionem, vicemistrem světa a loni byl mezi kandidáty na nejlepšího beka NHL. Druhý jedničkou draftu a létající kometa, kolem které budují v Edmontonu tým snů budoucnosti. Ostatně jak je pro "Olejáře" devatenáctiletý mladík Taylor Hall důležitý dokázala tvrdá srážka právě s Doughtym.

Ten Halla sroloval u mantinelu a okamžitě se musel bránit odvetě obrovitého Pennera i české hvězdy Hemského. Nakonec se servaly vyjma Halla obě pětky, kanadský talent jen vše v poklidu sledoval z pár kroků. Jasně tak dal najevo, kdo je největším klenotem týmu.

NY RANGERS - CALGARY (M. Staal vs. Stajan):
Jsou tři. Všichni měří 193 cm a váží bezmála metrák. Každý vyniká v jiné hokejové disciplíně, ovšem s každým z nich srážka sakra bolí. Své o tom ví i šikula ve službách Calgary Flames Matt Stajan. Toho ve svatostánku Madison Square Garden doslova přišpendlil k ledu prostřední z klanu Staalů (kteří hrají NHL) Mark. Stajan pak bez pomoci ani nemohl najít cestu na střídačku. Těžko se mu ale divit.

NASHVILLE - FLORIDA (Tootoo vs. Frolík):
Ubráníte s parťáky nápor soupeře, máte puk na holi a rychlost a před sebou vidíte periferně jen jednoho hráče a toužíte být co nejdříve před brankou soupeře. Jenže místo toho jste o pár vteřin později rád, že se vyhnete špitálu. Přesně to zažila česká hvězdička Michael Frolík v polovině první třetiny duelu s Nashvillem. Jordin Tootoo, potomek původních obyvatel Grónska, udělal s ofenzivními choutkami hodně rázný konec. Rázný, ale čistý...

CALGARY - MINNESOTA (Sarich vs. Clutterbuck):
Padla kosa na kámen. Většinou pod jeho nárazy praskají soupeřům kosti, nyní Cory Sarich sám poznal pocit být "obětí". Minnesota v Calgary prohrávala a musela se tlačit do ofenzivy. Agresivní forčeking je v takovém okamžiku samozřejmostí. Metrákový Cluttenbuck vzal svou práci drtiče poctivě a Sariche poctivě a čistě sroloval na zadní mantinel. Dvaatřicetiletý Kanaďan se proletěl zadarmo kousek nad ledem, ovšem bez větší újmy na zdraví.

Anketa

Vyberte nejtvrdší hit probíhající sezony NHL?

Ovečkin vs. Subban 60
Subban vs. Marchand 24
Ruutu vs. Phaneuf 24
Doughty vs. Hall 16
M. Staal vs. Stajan 15
Tootoo vs. Frolík 235
Sarich vs. Clutterbuck 13

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat