Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Neskutečné. Místo oslav krev a bitka. Proč? Kvůli jedné vteřině

Sport

  2:30
PRAHA - Nejlepší sudí jsou ti, na které se po zápase zapomene. Tak zní rčení, které rádi používají také sami rozhodčí. Pánové Laaksonen a Sterns se rozhodli stát se "hvězdami" čtvrtfinále MS Německo - Švýcarsko. Výsledek? Kvůli posunutí času o jednu vteřinu se závěr už tak vypjatého duelu proměnil v bitevní pole.

Německo - Švýcarsko (závěrečná bitka). foto: Reuters

Běží poslední vteřiny vyhecovaného duelu mezi Německem a Švýcarskem ve čtvrtfinále světového hokejového šampionátu. Domácí hokejisté brání své překvapivé vedení 1:0.

HISTORICKÁ SENZACE JE NA SVĚTE. Semifinále MS: Německo - Rusko - VÍCE ČTĚTE ZDE!

PROKLETÍ JE ZLOMENO. Češi drama s Finy zvládli a jsou v semifinále - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Vyhazují přes všechny čáry, začíná obrovská radost. Časoměřici nechají doběhnout čas do konce, přestože v okamžiku, kdy přešel puk koncovou čáru svítilo na tabuli přesně 01:00 do konce zápasu.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OKAMŽIKY ZÁPASU + ZÁVĚREČNÁ BITKA:

"Nechali to zkušeně dojít," komentoval situaci spolukomentátor ČT Martin Hosták. Měl pravdu, za jednu vteřinu v hokeji není možné stihnout vstřelit gól. Jedině snad přímo z buly. A jak často se taková situace děje? SAP Aréna v Mannheimu bouří, Němci slaví za svou brankou, vytažen na led je i koberec. Jenže pánové Laaksonen a Sterns se rozhodnou zviditelnit se.

Ukončí německé oslavy, posunou časomíru zpět o jednu vteřinu a za ohlušujícího pískotu nařídí vhazovaní před Endrasovou brankou. Kdyby tak veděli, co odstartovali... Oba týmy, jako kdyby si vzpomněli na vypjaté chvíle v zápase, ve kterém například Plüss píchnul holí německého beka Erhoffa. Z buly pochopitelně branka již nepadne, jenže hned po něm se do sebe pouští domácí Goc a Monnet.

Německo - Švýcarsko (závěrečná bitka).

A doutnající se oheň se znovu rozhoří. Během chvíle jsou na ledě oba kompletní týmy a začíná neskutečná mela a bitka. Švýcar Helbing začne něco pokřikovat i na německou střídačku a o pár vteřin později se pouští obrovitý bek Lugana do pěstní výměny s německým asistentem Höfnerem. V okamžiku jsou na něm další hráči, Helbing si z mely kromě trestu do konce zápasu odnáší také krvavé zranění v obličeji.

To vše jen proto, že se rozhodčí rozhodli být důslední v nesprávný čas na nesprávném místě. Hodně drahá jedna vteřina. Tři němečtí hráči dostali osobní tresty, trest do konce utkání dostala i jejich střídačka. Během pátečního dne budou mít na mezinárodní hokejové federaci hodně práce. Jen pár hodin poté, co prezident IIHF René Fasel pochválil německé pořadatele za skvěle zvládnutý šampionát. Mimochodem, Fasel je shodou okolností také Švýcar...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!