Souboj před brankou St. Louis, do něhož se zapojil i český útočník Tomáš Nosek (v bílém dresu). foto: ČTK/AP

Toronto/Edmonton - Hokejový útočník Tomáš Nosek pomohl Vegas ve skupině o nasazení do play off NHL přihrávkou k výhře 6:4 nad obhájcem Stanleyova poháru St. Louis. Radko Gudas asistoval u jediné branky Washingtonu, který podlehl Philadelphii 1:3.
  7:15aktualizováno  7:53

Tým Vegas byl od začátku aktivnější (celkově vyhrál na střely 38:17), ale na začátku druhé třetiny vedlo St. Louis 2:0 brankami Davida Perrona a Coltona Parayka. Golden Knights i díky dvěma trefám Alexe Tucha otočili v rozmezí 27. až 34. minuty na 3:2. Vyrovnávací gól padl po dobré práci Noska před brankou a po jeho přiťuknutí puku se prosadil Tuch.

St. Louis ještě v prostřední části během 21 sekund slepenými góly obránce Parayka a Troye Brouwera překlopilo vedení opět na svou stranu. Vegas, které v minulém utkání otočilo zápas s Dallasem ve třetí třetině z 1:3 na konečných 5:3, ale opět ovládlo koncovku zápasu. Prvním gólem v NHL vyrovnal obránce Zach Whitecloud, v 53. minutě zakončil hezkou kombinaci Mark Stone a o chvíli později se trefil podruhé v zápase Theodore.

Vegas se o post nejvýše nasazeného týmu Západní konference střetne s Coloradem, které dosud rovněž neztratilo ani bod.

Philadelphia u prvního gólu zápasu potrestala chybu Gudase, který v rohu kluziště přišel o puk. Z následné rychlé kombinace se prosadil Scott Laughton. V polovině utkání zvýšil Travis Sanheim a ve 49. minutě skóroval podruhé v zápase Laughton. U všech branek Flyers asistoval Kevin Hayes, první hvězda zápasu. Washington ve zbytku zápasu už jen vstřelil čestný úspěch: Gudas posunul puk Carlu Hagelinovi, jehož střelu tečoval Travis Boyd.

Philadelphia v úvodním zápase skupiny o nasazení porazila Boston 4:1 a o pozici jedničky ve Východní konferenci se utká s Tampou Bay. Oba týmy mají na kontě dvě výhry.

Columbus zdolal Toronto 4:3 v prodloužení a v kvalikaci o 1. kolo play off vede 2:1 na zápasy. Blue Jackets přitom prohrávali ve 32. minutě už 0:3 po brankách Cody Ceciho, Williama Nylandera a Nicholase Robertsona. Obrat řídil Pierre-Luc Dubois, který zkompletoval v čase 78:24 ze sólového úniku hattrick.

Kvalifikace play off NHL v Torontu a Edmontonu

Východní konference (Toronto):

Kvalifikace play off - 3. zápas:

Columbus - Toronto 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 32., 51. a 79. Dubois, 48. S. Jones - 19. Ceci, 28. W. Nylander, 29. Robertson. Střely na branku: 43:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. S. Jones (oba Columbus), 3. Ceci (Toronto). Stav série: 2:1.

O nasazení do play off:

Philadelphia - Washington 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 14. a 49. Laughton, 32. Sanheim - 49. Boyd (GUDAS). Střely na branku: 21:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Laughton, 3. Elliott (všichni Philadelphia).

Západní konference (Edmonton):

Kvalifikace play off - 4. zápas:

Winnipeg - Calgary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: 4. Dubé, 20. S. Bennett, 57. Monahan, 58. R. Andersson. Střely na branku: 31:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Bennett, 3. Dubé (všichni Calgary). Konečný stav série: 1:3.

St. Louis - Vegas 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)

Branky: 22. a 35. Parayko, 5. Perron, 35. Brouwer - 27. a 55. Theodore, 31. a 34. Tuch (NOSEK), 43. Whitecloud, 53. Mark Stone. Střely na branku: 17:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Theodore (oba Vegas), 3. Parayko (St. Louis).