Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Oslavy Britů po neuvěřitelném obratu. Jsme s****y, ale my to víme, zpívali po udržení

Sport

  21:51
Košice - Hokejisté Velké Británie otočili ve svém posledním zápase na mistrovství světa v Košicích souboj s Francií ze stavu 0:3 a po vítězství 4:3 v prodloužení se udrželi mezi elitou. Francie naopak po dvanácti letech sestupuje, v nejvyšší kategorii hrála od roku 2008. Dramatické utkání rozhodl v čase 62:03 útočník Ben Davies.

Hráči Velké Británie slaví záchranu v elitní skupině foto: ČTK

„Pokud jste nás viděli hrát na turnaji, tak víte, že se nikdy nevzdáváme. A důvodem, proč se nám to podařilo, je, že jsme nepřestali věřit,“ řekl obránce Ben O’Connor, který se na obratu podílel třemi asistencemi.

„Věděli jsme, že (Francouzi) hráli včera večer a byli unavení. Pohyb byl na naší straně. A my jsme se snažili jít za naším snem. A víte co? Zasloužili jsme si to,“ radoval se O’Connor.

K neuvěřitelnému obratu se totiž nadechli Britové, kteří ani za stavu 0:3 nerezignovali. Trenér Russell si vzal oddechový čas a jeho svěřencům se podařilo ještě ve druhé části zápas zdramatizovat. Nejprve snížil Dowd, jenž si poradil se samostatným nájezdem na Hardyho, a poté v čase 38:04 zadělal na drama čtvrtým gólem na šampionátu Hammond.

„Za stavu 0:3 jsme byli trochu frustrovaní, protože jsme cítili, že hrajeme dobře. Jen jsme potřebovali odstranit pár chyb. Víme, že máme tým, který je konkurenceschopný, takže jsme se snažili držet své hry a nakonec se nám to povedlo,“ vypíchnul Davies neuvěřitelný obrat na 4:3, jenž Britové zakončili v prodloužení.

„Je to něco neuvěřitelného. Bownsy (brankář Bowns) předvedl několik neuvěřitelných zákroků a udržel nás v zápase. Jonno (Phillips) mi řekl, abych se předvedl. A kapitána musíte poslouchat. Navázal na sebe dva obránce a pak mi přihrál před branku,“ řekl Davies.

Britské oslavy po utkání:

Zatímco Britové se po utkání radovali na ledové ploše, na Francouzích bylo vidět zklamání. „Cítím se hodně špatně. Musíme se pokusit v příštím roce dostat zpět, tohle je pro francouzský hokej špatně. Chtěli jsme se udržet, vedli jsme 3:0, ale najednou to bylo 3:3 a v prodloužení jsme prohráli. Takový hokej hrát nemůžeme...,“ litoval útočník Alexandre Texier.

Autoři:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat