Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

7:55
Edmonton/Toronto - Hokejový útočník Ondřej Palát rozhodl gólem v prodloužení o vítězství Tampy Bay nad Bostonem 4:3. V dresu poražených Bruins dvakrát asistoval David Pastrňák. Nejproduktivnější Čech ve vyřazovacích bojích David Krejčí poprvé po sedmi zápasech nebodoval.

Ondřej Palát z Tampy (vpravo) rozhoduje o vítězství v prodloužení. foto: ČTK/AP

Bruins dvakrát v utkání vedli, Tampa ale náskok v obou případech zlikvidovala a sama se v polovině třetí třetiny zásluhou druhé branky Blakea Colemana ujala poprvé v sérii vedení. Bruins vyrovnali v 57. minutě, kdy se podruhé v zápase střelecky prosadil Brad Marchand.

O rozhodující moment utkání se postaral v 65. minutě Palát, který dokázal nasměrovat vyražený puk do poloodkryté Halákovy branky. Devětadvacetiletý odchovanec Frýdku-Místku skóroval poprvé v letošním play off a zasloužil se o vyrovnání série na 1:1.

V edmontonském Rogers Palace porazil i zásluhou povedené první třetiny a dvou branek Boa Horvatha Vancouver Vegas 5:2. Canucks srovnali stav série na 1:1.

Výsledky 2. kola play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 2. zápas:

Tampa Bay - Boston 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 13. a 51. Coleman, 36. Kučerov, 65. PALÁT- 35. a 57. Marchand (na obě PASTRŇÁK) 4. N. Ritchie. Střely na branku: 40:25. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. PALÁT (oba Tampa Bay), 3. Marchand (Boston). Stav série 1:1.

Západní konference (Edmonton) - 2. zápas:

Vegas - Vancouver 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 27. Tuch, 59. Pacioretty - 11. a 41. Horvat, 2. Toffoli, 39. E. Pettersson, 60. Pearson. Střely na branku: 40:27. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Horvat, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver). Stav série 1:1.