30. dubna 2018 10:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Rask inkasoval poté, co mu soupeř ustřelil čepel nože. Spravedlnosti se domáhal marně

Naštvaný brankář Bostonu Tuukka Rask (40)  ukazuje odpadlý nůž své brusle,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naštvaný brankář Bostonu Tuukka Rask (40) ukazuje odpadlý nůž své brusle,... | foto: ČTK/AP

PRAHA Hodně kuriózní situace předcházela gólu Tampy Bay v zápase 2. kola play off Východní konference NHL proti Bostonu. Útočník domácích Brayden Point krátce před trefou Michaila Sergačjova totiž doslova ustřelil hostujícímu brankáři Tuukku Raskovi čepel nože na levé brusli.

Vztekle vzal čepel nože do ruky a ukazoval ho hlavnímu rozhodčímu. Marně. Branka Tampy v přesilové hře, kterou snížili „Blesky“ na 2:3 platila.

„Občas se to bohužel dneska stane. Křičel jsem na rozhodčí snad deset vteřin. Neslyšel mě. To naštve. Ještě jsme vyhráli,“ pronesl už klidně finský gólman pro NBC po konci zápasu, který bostonští „Medvědi“ ovládli i díky čtyřem asistencím Davida Pastrňáka 6:2.

Jak ukazují opakované záběry, Rask si poté, co přišel po zásahu hokejky Braydena Pointa o čepel nože na své levé brusli, přestal všímat hry a gestikuloval směrem k mužům v pruhovaném. Sergačjov tak neměl příliš těžkou práci trefit od modré čáry přesně k tyči.

Jenže je otázka, zda Raska skutečně rozhodčí neslyšel, nebo slyšet nechtěl, protože se držel pravidel. Dle USA Today se v nich totiž píše, že „hra není zastavena ani nijak přerušena z důvodu úpravy oblečení, výstroje, bruslí nebo hole.“

Dále se v pravidlech píše, že za toto si zodpovídá každý hokejista sám. A je jedno, zda jde o hráče do pole, nebo brankáře. Výjimkou je helma, pokud spadne gólmanovi z hlavy ve chvíli, kdy to může ohrozit jeho zdraví.

A byť byl Rask po ztrátě čepele nože na své brusli na ledě značně omezený pohybově, na zdraví ohrožen nebyl...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz