Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Řezníci z Flyers překvapili. Bez trestů a vítězný gól bitkaře

Sport

  16:29
PRAHA/PHILADELPHIE - Mají v NHL pověst obávaného až zákeřného mužstva. Již od svého vstupu do slavné ligy v roce 1967 platila Philadelphie za nejostřejší a nejtvrdší tým soutěže. Především pak v 70. a 90. let minulého století. Na ledě NY Rangers se ale obávaným bijcům povedla věc téměř nevídaná - odehrát šedesát minut zápasu bez jediného vyloučeného hráče. Vítězný gól na 3:1 navíc vstřelil zlý muž týmu - Daniel Carcillo.

Daniel Carcillo se raduje z branky. foto: Reuters

Nejtvrdší tým ligy. A také momentálně nejlepší na Východě. S průměrem 14 trestných minut na zápas. Bitkaři v čele s Danielem Carcillem zvládli v letošním ročníku již 35 bitek. Jenže v noci na pondělí se obávaní "řezníci" proměnili v beránky. Rozhodně ne ale v ty obětní.

DÁLE ČTĚTE

S NY Rangers si v Madison Square Garden poradili 4:2 a upevnili si pozici nejlepšího celku Východní konference. To nebylo žádné překvapení. Nečekaný obrázek nabídl až bližší pohled do statistik. Borci Flyers ani jednou v zápase neseděli na trestné lavici. Za 44 let existence klubu se to stalo teprve potřetí.

Není se co divit. Hokejisté z rodiště slavného filmového boxera Rocky Balboy platí v NHL za největší "řezníky" a obávané tvrďáky (občas za hranicí pravidel). A aby paradoxů nebylo málo - vítězný gól "Letců" vstřelil raubíř z největších - Daniel Carcillo.

NY RANGERS - PHILADELPHIE

"Je to opravdu neobvyklé," smál se po zápase zlý muž loňských finalistů Stanley Cupu. "Hráli jsme tvrdě, ale nikdo nepřekočil hranici faulu. A tak to má být," dodal kapitán Mike Richards, který je jinak se svými spoluhráči sedmým nejlepším týmem v oslabení a s deseti góly v početní nevýhodě dokonce nejlepší v celé lize.

Takového soupeře je pak těžké porazit - ať hraje na hranici pravidel nebo i za ní. Bude to stačit Flyers na zopakování senzačního posledního tažení do finále Stanley Cupu?

Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky
Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky

Také se vám stává, že vaše děti si hromadí hračky, se kterými si vůbec nehrají? Možná je čas to změnit. Naše rodiny otestovaly první on-line...

Mohlo by vás zajímat