Útočník Washingtonu Capitals Tom Wilson (43) se raduje se spoluhráčem Alexandrem Ovečkinem. foto: ČTK/AP

New York - Útočník Tomáš Hertl skóroval v NHL téměř po měsíci, ale nezabránil porážce hokejistů San Jose 2:5 s Vancouverem. David Rittich dovedl Calgary na ledě Edmontonu k výhře 4:3 po samostatných nájezdech, když kryl 31 střel a v rozstřelu ho nepřekonal žádný ze tří domácích hráčů. Alexandr Ovečkin se 693. gólem osamostatnil na devátém místě v historické tabulce střelců NHL, ale s Washingtonem podlehl Nashvillu 4:5.
  7:18aktualizováno  8:04

Tampa Bay otočila v Los Angeles skóre z 0:2 a zvítězila 4:2. Obrat odstartoval Ondřej Palát, po jehož pasu skóroval v přečíslení dva na jednoho do prázdné branky Tyler Johnson. Přihrávka Radka Faksy nepomohla Dallasu, který prohrál s Torontem 3:5. Ondřej Kaše přispěl asistencí k výhře Anaheimu 4:2 nad Arizonou.

Hertl otevřel v páté minutě skóre pohotovou dorážkou z pravého kruhu. Český útočník, který na Utkání hvězd skóroval celkem pětkrát, se v dresu San Jose prosadil po devíti zápasech bez gólu. Vancouver rozhodl o výhře v rozmezí 43. až 48. minuty, během nichž otočil stav z 1:2 na 4:2.

Zápas ve Washingtonu nabídl řadu kuriózních momentů, díky kterým domácí celek nejdříve otočil z 1:3 na 4:3. Vše odstartoval gólman Juuse Saros, když za brankou nezkrotil nahozený puk, který se odrazil přímo k Ovečkinovi. Ruský útočník gólem do prázdné branky snížil. Poté si Nashville dal vlastní gól. Nick Bonino při rozehrávce zazmatkoval a překonal překvapeného Sarose. Zanedlouho vstřelil čtvrtý gól Tom Wilson.

Ani Washington se nevyvaroval hrubě chyby. Ryan Johansen zachytil těsně za útočnou modrou čárou chybnou přihrávku gólmana Bradena Holtbyho, který se sice stačil na poslední chvíli vrátit do branky, ale přesto inkasoval. Vítězný gól dal v 56. minutě Yannick Weber, jehož střela se odrazila do branky od kalhot bránícího Michala Kempného. Až v desátém lednovém utkání nebodoval domácí útočník Jakub Vrána.

Dallas v utkání ani jednou nevedl. Po Faksově dobré práci snížil ve 40. minutě na 2:3. Český hráč vybojoval v útočném pásmu puk a přihrál ho od pravého mantinelu přes několik hokejek bránících hráčů do levého kruhu skórujícímu Alexandru Radulovovi. Na druhé straně se prosadil Auston Matthews, který si připsal 36. zásah v sezoně a na vedoucího Davida Pastrňáka mu v tabulce střelců chybí už jen gól. Ovečkin má na kontě 35 branek.

Výsledky NHL:

Washington - Nashville 4:5 (2:3, 2:0, 0:2)

Branky: 10. a 27. Pánik, 17. Ovečkin, 32. T. Wilson - 11. Tinordi, 13. Mikael Granlund, 17. Grimaldi, 43. Johansen, 56. Y. Weber. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Y. Weber (oba Nashville), 3. Pánik (Washington).

Dallas - Toronto 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky: 40. a 47. Radulov (na první FAKSA), 18. Gurjanov - 13. Matthews, 25. Hyman, 32. Barrie, 44. W. Nylander, 60. A. Johnsson. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Radulov (Dallas).

Anaheim - Arizona 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Branky: 6. a 17. Henrique (na druhou O. KAŠE), 26. H. Lindholm, 40. Rowney - 8. Hinostroza, 37. Crouse. Střely na branku: 32:27. Diváci: 16 730. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. H. Lindholm, 3. Gibson (všichni Anaheim).

Edmonton - Calgary 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 26. Yamamoto, 35. Chiasson, 52. Benning - 34. a 40. Mangiapane, 2. E. Lindholm, rozhodující sam. nájezd Monahan. Střely na branku: 34:28. RITTICH odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procent. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Mangiapane (Calgary), 3. Benning (Edmonton).

Los Angeles - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 7. Toffoli, 22. Iafallo - 32. a 60. Stamkos, 26. T. Johnson (PALÁT), 45. Černák. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Černák (oba Tampa Bay), 3. Martinez (Los Angeles).

San Jose - Vancouver 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Branky: 5. HERTL, 26. Burns - 12. Q. Hughes, 43. T. Myers, 47. Virtanen, 48. Sutter, 59. Pearson. Střely na branku: 40:25. Diváci: 16 024. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Q. Hughes, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).