9. prosince 2010 16:25, aktualizováno  16:39 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Šílený hokejista pěstí usadil sudího, 16 zápasů si nezahraje

Rafael Rotter atakuje sudího. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rafael Rotter atakuje sudího. |

VÍDEŇ Neuvěřitelnou dohru mělo utkání alpské ligy mezi vídeňskými Capitals a Lincem. Ve třetí minutě prodloužení za stavu 4:4 přehlédl hlavní sudí za brankou faul na Rafaela Rottera. Ten se v přerušené hře rozhodl arbitrovi vyčinit. Slovní atak mu ovšem nestačil a tak jej poslal úderem rukavicí k ledu. Nyní si sám odpočine od hokeje na šestnáct zápasů.

O co šlo? Prostě a jednoduše o pochybení rozhodčího, které ale pořádně vytočilo postiženého hráče. V závěru prodloužení pondělního duelu Alpské ligy mezi Vídní a Lincem je za hostující brankou zasažen domácí útočník Rafael Rotter holí do obličeje. Kácí se k ledu, píšťalka sudího je ale němá.

To podsaditého chlapíka vytočí a chce si to vyřídit s hlavním sudím, kterému ukazuje šrám v obličeji. Ten jej ale odhání od sebe pryč, diskuze nepřipouští. Rottera to naštve ještě více a rozhodčího sundá pravačkou tak důrazně, až si "ustele" na ledu. Možná by incident pokračoval, kdyby Rottera nevzal za "límec" jeden z čárových a neodvedl jej pryč.

Rotter dostal trest ve hře a mohl očekávat dohru. Ta samozřejmě přišla. Disciplinárka mu napařila šestnáctizápasovou stopku. Jediné, co jej může utěšovat je fakt, že ještě dopadl dobře. Před několika týdny dostal ve stejné soutěži za brutální krosček trest do konce sezony Andreas Hebar.

"Rozhodnutí musím akceptovat, o tom není sporu. Do teď mě mrzí, co se stalo. Vím, že se to v mém případě už nikdy nebude opakovat," uznal s odstupem tří dnů už vychladlý Rakušan, který si ale ještě v pozápasovém rozhovoru na nepotrestaný zákrok stěžoval v televizním rozhovoru.

Alpská liga se hraje již od roku 1923 a sdružuje kluby s Rakouska, Slovinska, Maďarska a Chorvatska.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky