Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Slováci napadli rozhodčí, malým hokejistům vyhrožovali smrtí

Sport

  14:54
PELHŘIMOV - Vulgarity, výhružky smrtí, inzultace rozhodčího. To vše bylo vidět na žákovském turnaji v Pelhřimově po tvrdém, ale férovém střetu dvou žáčků při zápase českého týmu HTA a bratislavských "Svišťů". Domácí i přes výhru 5:2 z turnaje nakonec na protest proti chování slovenského týmu odstoupili.

První inzultace rozhodčího. foto: www.youtube.com

K čemu vlastně došlo? Za stavu 5:2 pro český tým HTA narazil jeden z dvanáctiletých hokejistů do svého slovenského soupeře a čistým hitem rameno na rameno jej poslal k ledu.

Slovenský hokejista se ovšem neměl k tomu zvednout se, musel být nakonec ošetřován a odvezen do nemocnice, kde mu podle lékařské zprávy diagnostikovali otřes mozku. A právě během ošetřování malého hokejisty vše začalo. Nejprve vzduchem začaly létat nadávky a to i z úst háčů, poté se jeden z ošetřujících Slováků pustil do rozhodčího. Následně celý konflikt pokračoval u obou střídaček, kde došlo k další inzultaci rozhodčích i málem také mezi trenéry obou týmů.

VIDEO CELÉHO INCIDENTU:

"Podnapilý divák řvoucí na dvanáctiletého kluka, že si ho najde a zabije ho, vytrhnuvší hráči hokejku, s kterou ho začal řezat, přihlížející majitelka klubu, vulgární děti, inzultace, vulgární nadávky, osočování, nesmyslná konfrontace a to tam toho ještě dosti chybí," popisoval šokující video šéftrenér Hockey Talent Academy Jaromír Pytlík.

HC Svišt Bratislava

"Jak může pan Pytlík tvrdit, že můj syn hrál divadlo? Ležel v bezvědomí a mohlo mu jít i o život," reagoval na nařčení české strany otec zraněného slovenského hráče a jeden z aktérů následných incidentů.

Vedení slovenského klubu zvažuje na protistranu žalobu. Podle nich někteří hráču HTA hráli bez registrace a byli starší než dovolovali regule turnaje.

Překvapen nebyl jen on. Chování vedení slovenského týmu HŠ Svišť Bratislava bylo velmi nesportovní. A že se z jejich výchovným metod dvanáctiletí kluci již něco přiučili, dokázali při výměně názorů také. Český tým následně z vánočního turnaje O pohár hejtmana Vysočiny nakonec odstoupil, přestože vyhrál jak všechna předešlá utkání, tak vedl také v zápase se slovenským soupeřem.

"Byli jsme zdrceni zraněním hráče, s odstupem času a pod tíhou argumentů se spíše přikláníme ke skvěle sehranému divadlu, bohužel už víme, že ne ojedinělému. Přesto však odstoupení nelitujeme, byl to pro celý tým tak hrůzný zážitek, že právě odstoupení bylo tím nejlepším řešením," vysvětlil kroky svého klubu na stránkách www.hockeytalent.cz Pytlík.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat