10. května 2010 11:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Slovák Starosta vyrazil se Sušinským dveře od trestné lavice

Slovensko - Rusko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovensko - Rusko | foto: ČTK

PRAHA/KOLÍN NAD RÝNEM Kuriózní ale také nebezpečná situace se stala během nedělního duelu Slovenska s Ruskem. V parádní bitvě hokejové bitvě bylo kromě čtyř branek (obhájci zlata s Ovečkinem v čele zvítězili 3:1), krásných akcí, vidět také nespočet osobních soubojů. Po jednom z nich doslova vyběhl s ruským veteránem Sušinskim na trestnou lavici slovenský bek Starosta.

Vyhlášený technik a tvůrce hry proti urostlému obránci. Mohl střet podobně "stavěných" hokejistů dopadnout jinak než tvrdým nárazem slovenského chasníka Tomáše Starosty do ruského veterána Maxima Sušinského?

Rusko se štěstím porazilo Slovensko, Švédy dotáhl k výhře hattrickem Weindhandl - VÍCE ČTĚTE ZDE!

MÉDIA: Slovenští hokejisté málem sestřelili "ruského medvěda" - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Zvlášť, když slovenskou reprezentaci vede na světovém šampionátu v Německu kanadský kouč Glen Hanlon. A ten svým ovečkán před zápasem s obhájci zlata nařídil, aby se chovali spíše jako vlci. Důraz, důraz, důraz. Starosta si vzal jeho slova k srdci už v 7. minutě duelu.

JAK STAROSTA VYVEZL SUŠINSKÉHO NA TRESTNOU:

Šestatřicetiletý Sušinskij jen tak tak stačil odehrál kotouč na rozjetého spoluhráče, když v tom do něj u hrazení narazil slovenský tank. A to tak důrazně, že náraz nevydržela ani dvířka na trestnou lavici, na které o pár okamžiků ruský centr skončil.

Ani tento moment nakonec slovenským hokejistům k výhře na ruskou mašinou nestačil. Po srdnatém výkonu padli naši východní sousedé s partou kolem hvězdných útočníků Ovečkina a Kovalčuka 1:3.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz