Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ztrácí Putin dech? Stroj na góly se zasekl, v exhibici se prosadil ‚jen‘ jednou

Vladimír Putin

  17:00
SOČI/PRAHA - Další akce s názvem Night Ice Hockey League se uskutečnila v úterý na olympijském ledě v Soči. A opět u toho nemohl chybět třiašedesátiletý ruský prezident Vladimír Putin, který vyhrál se svým týmem legend nad amatérským výběrem veteránů 9:5.

Vladimir Putin při Night Ice Hockey League v Soči. foto: Reuters

Pro ruského vládce to nebyla první hokejová exhibice, které se za posledních 12 měsíců zúčastnil. Spíše naopak.

Loni v květnu jako kdyby chtěl povzbudit své podřízené – reprezentanty na šampionátu v Česku – a v exhibici ruských legend a boháčů vstřelil osm branek (a navrch přidal tři asistence), jeho tým pak zvítězil vysoko 18:6.

Vladimir Putin při Night Ice Hockey League v Soči.
Vladimir Putin při Night Ice Hockey League v Soči.

O den později ale ruští hokejisté dostali ve finále mistrovství světa nařezáno od Kanady v poměru 1:6.

Další exhibici zorganizoval jeden z nejmocnějších mužů světa loni v listopadu pár dní po svých 63. narozeninách. I tentokrát „překvapivě“ dokázal jeho výběr zvítězit, i díky Putinovým sedmi brankám 15:10.

V úterý se konalo další klání ruských veteránů, kterým navíc soudcoval šéf Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel.

Putinův celek opět vyhrál, tentokrát ale už „jen“ 9:5, přičemž sám lídr přispěl k vítězství na sebe podprůměrným příspěvkem 1+2. Že by se i na mocném ruském prezidentovi začal projevovat věk?

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat