Vítkovice zostudily odevzdaný Liberec sedmi góly

19:53aktualizováno  21:03
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic deklasovali v 39. kole extraligy Liberec 7:1 a prohry z posledních dvou vzájemných zápasů vrátili Severočechům i s úroky. Liberečtí v Ostravě zcela propadli, domácí o výsledku rozhodli třemi góly hned v první části a dosáhli největší výhry v sezoně.

Vítkovice foto: ČTK

Přestože Bílým tygrům se do sestavy po interním disciplinárním trestu vrátil kapitán Nedvěd, podali v Ostravě slabý až odevzdaný výkon. Výsledek nebyl na vážkách ani deset minut. Domácí po vedoucím gólu Slobody, kterému před prázdnou bránu předložil puk perfektně Huna, naprosto ovládli hru.

Vítkovice - Liberec 7:1

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Sloboda (Huna, Svačina), 10. Kudělka (Barinka), 20. Huna, 24. Roman (Svačina, Huna), 32. R. Hruška (Ujčík), 39. Szturc (Kolouch, R. Hruška), 58. Kucsera (Szturc, Voráček) - 52. Štich (Nedvěd, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 5041.

Zatímco Pinc v liberecké brance nevychladl, Málek na opačné straně zíval nudou. Druhý gól zaznamenal bombou od modré čáry Kudělka, který po deseti sekundách využil vítkovickou přesilovku. Záhy Huna blafákem rozhýbal gólmana, ale puk zasunul jen do tyčky, a dvě vyložené šance hned poté nevyužil ani Húževka.

Liberec na Málka poprvé pořádně vypálil až po čtvrthodině při přesilovce, ale jalový výkon na všech frontách ještě zvýraznil individuálními hrubkami. Vitáskovu rozehrávku v 20. minutě vypíchl Huna a 48 sekund před koncem první třetiny ze sólového nájezdu liberecký odpor nadobro zlomil.

Domácí si s protivníkem i ve druhé třetině pohrávali jako kočka s myší. Liberec jim ve 24. minutě nabídl přesilovku pět na tři, kterou po oku lahodící kombinaci celé řady rychle ukončil Roman.

Severočeši vlastními chybami vybízeli Ostravany k dalším úderům. Přidal se i zkušený Nedvěd, který zaváhal ve středním pásmu, puk mu sebral Ujčík a Hruška brejk v přečíslení završil pátou trefou. Když pak liberecká defenzíva otevřela cestu za šestou brankou i Szturcovi, začalo se vystoupení Bílých tygrů blížit blamáži.

Derner hned v úvodu třetí třetiny "namazal" Klimkovi, jeho sólo však zlikvidoval Vošvrda, který po třetí brance vystřídal Pince. Domácí však další góly nedali a v závěru Liberec mohl zkorigovat debakl, když přesilovou hru využil švihem Štich. Jenže pak hosté znovu propadli ve středním pásmu a Kucsera ranou bez přípravy vrátil rozdíl do podoby s šestigólovým rozdílem.

Další páteční výsledky 39. kola extraligy

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Skuhravý (J. Látal), 8. R. Vlach (J. Doležal ml., Skladaný), 43. Zucker (Koštál), 47. Pech. Rozhodčí: Polák, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4046.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 3:2p (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Cetkovský (V. Kočí), 48. Somík (Píša, Bartek), 64. Rolinek (T. Zohorna, Marušák) - 45. Tesařík (Holík, Veselý), 56. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Hrubý, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 7546.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:2n (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. H. Zohorna (Čermák) - 20. Pilař (Tenkrát, P. Ton), rozhodující samostatný nájezd J. Hlinka. Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 1:2n (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 16. Žejdl (V. Růžička ml., Kučný) - 5. Vydarený (Dej, Frühauf), rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Minář, Kalivoda - J. Svoboda, Horinek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3315.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Lukeš, 11. Martynek (Hanzl), 13. Martynek (Hanzl, Piroš), 25. Majdan (V. Hübl, Lukeš), 51. V. Hübl (Ručinský, Lukeš), 53. Martynek (Ručinský, Hanzl) - 14. Jíra (Hromas), 35. Důras (Kůs, Račuk). Rozhodčí: Souček, Šindler - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:6, navíc Důras a Řehoř oba 10 min., Pavlas (všichni Chomutov) do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 5415.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...