Výkon nebyl podle mých představ, pořád nám něco chybí, zlobil se Růžička

20:12
PRAHA - Povinné tři body proti Francii Češi stvrdili až třemi góly v závěrečné třetině. Trenér Vladimír Růžička tak přes výhru 5:1 stále není s hrou svých svěřenců dostatečně spokojen. „Výsledek je poměrně dobrý, ale výkon určitě nebyl podle mých představ, pořád to není dobré,“ řekl český lodivod po utkání.

POKYNY. Trenér českých hokejistů Vladimír Růžička udílí taktické pokyny ze střídačky. foto:  Michal Šula, MAFRA

Konečně jste si mohli užít vítězství i klidnější závěr utkání. Žádná snadná výhra to však nebyla, že?
Po tom třetím gólu se to trochu zklidnilo, jinak to bylo pořád dost nervozní. V prvních dvou třetinách jsme si sice vytvořili tlak, ale dlouho jsme kromě pár šancí z předbrankového prostoru nic velkého neměli. Od modré jsme stříleli hodně, u brány jsme však neměli nikoho na dorážení. Ve druhé třetině jsme si řekli, že se musíme víc tlačit k bráně. Bylo super, že se Ondra Němec trefil golfákem pod horní tyčku. Poté jsme se trochu uklidnili, ale taky jsme udělali chybu, po níž jsme dostali gól na 2:1. Musíme se zaměřit na práci v obranném pásmu a rozebrat si ji. Na trénincích nám funguje dobře, jenže pak přijde zápas a my máme problémy.

Vzkazy fanoušků českým hokejistům

Mluvil jste o nervozitě. Pramenila z vaší role jasných favoritů v tomto utkání?
Je to pořád stejné. Přijde 17 tisíc lidí, hráči vidí fanoušky všude a nechtějí je zklamat. Bojovnost nám nechybí, ale chtělo by to víc klidu.

Šel výkon týmu zase o něco nahoru, nebo máte ke spokojenosti stále daleko?
Výsledek je poměrně dobrý, ale výkon určitě nebyl podle mých představ, pořád to není dobré.

A co složení útoků, které stále měníte? Líbilo se vám, jak tentokrát jednotlivé formace fungovaly?
Moc ne. Musím se na to ještě podívat, ale mám dojem, že tomu zatím pořád něco chybí.

Přistoupíte tedy k dalším změnám?
Zatím to tak nechám, kdyžtak je přeházíme v průběhu zápasu.

Zkraje třetí třetiny, kdy Francouzi sahali po vyrovnání, jste si vzal oddechový čas. Cítil jste, že je potřeba?
Budeme si to muset rozebrat. Na videu jsou klukům jejich úkoly jasné, na tréninku je plní dobře, ale chce to lépe přenést do zápasu. Místo toho děláme chyby, pak za sebe zaskakujeme, i když třeba ani nemusíme, a z toho plynou další chyby. Hráči by měli ostatní pomáhat, až když ten souboj prohraje, což se ale i v některých momentech dělo. Ve třetí třetině to pak už bylo lepší.

Kdybyste měl naopak něco u svého týmu vyzdvihnout, co to je?
Charakter a bojovnost.

OSTRÝ HIT. Český obránce Ondřej Němec si počíhal na Antonia Roussela.
PŘITAŽENÍ. Florian Chakiachvili atakuje Jaromíra Jágra.

A herně?
Postupně jsme hráli líp, když jsme měli vzadu i třetího hráče. Když zůstával centr vzadu a beci perfektně chodili po mantinelech, tak jsme přestali propadat. Obránci tím pádem nemusejí tolik ustupovat a nedovolí soupeřovým útočníkům, aby se tolik rozjížděli. Takhle aktivněji bychom to chtěli dál hrát.

Co očekáváte od dalšího utkání s Rakouskem?
Čeká nás další těžký zápas. Taková mužstva jenom brání, je to s nimi otázka brzkých gólů. Když jim je dáte, tak se zklidníte. Pokud ne, tak jste dál nervózní.