18. června 2015 17:04 Lidovky.cz > Sport > Hokej

S nabídkou jsem nepočítal, řekl Vůjtek. Chce dávat šanci všem generacím

ŠÉF. Vladimír Vůjtek na střídačce slovenského národního týmu během hokejového... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ŠÉF. Vladimír Vůjtek na střídačce slovenského národního týmu během hokejového... | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

PRAHA Trenérem hokejové reprezentace se málem stal už před deseti lety, tehdy ho však nečekaně předběhl Alois Hadamczik. Vladimír Vůjtek se nakonec dočkal, byť už s tím ve svých 68 letech nepočítal. "Ta nabídka mě potěšila," nezastíral.

Vůjtek naposledy vedl Slovensko a pro mnohé fanoušky byl po odchodu Vladimíra Růžičky favoritem. Hokejový svaz zvolil jistotu: zkušeného a především klidného kouče, který uklidní situaci.

Tušil jste, že máte největší šanci?
Vůbec. Pan prezident Tomáš Král mi volal až krátce před čtvrtou odpoledne a oznámil mi, že jsem byl výkonným výborem schválený do této funkce. Já sám jsem řekl, že bych zájem měl. Potěšilo mě to.

Co bude dál?
Dali jsme si čas do 10. července, do té doby si připravím asistenty a realizační tým a všechny další náležitosti. Pak budeme řešit detaily smlouvy.

Máte představu, jak by měl realizační tým vypadat? Budete chtít spolupracovat v širším kolektivu?
Je to čerstvá záležitost, všechno jsem se dozvěděl před chvílí, takže ještě nemám všechno promyšlené do detailů. Samozřejmě mám své představy, jak bych to chtěl dělat. Ale teď vám momentálně nemůžu říct podrobnosti. Můžu akorát prohlásit, že nejsem individualista. Chci pracovat v kolektivu.

Čekal jste, že byste ještě mohl takovou šanci dostat?
V podstatě jsem s tím nepočítal, protože jsem předpokládal, že Vláďa Růžička zůstane u národního mužstva dýl. Ta doba, kdy jsem vnitřně doufal, že budu u reprezentace, už byla za mnou. Ale situace se změnila a jsem rád, že ta nabídka přišla.

Co se chystáte s českým nároďákem udělat?
Je to nová situace, takže těžko říkat, jak by všechno mělo vypadat. Ale samozřejmě by měl tým být vyvážený: musí tam být starší, silný střed a mladí. Chci dávat šanci všem generacím.

Anketa

Souhlasíte s jmenováním Vladimíra Vůjtka na post reprezentačního trenéra?

ANO 565
NE 78
Jaroslav Tomas