29. července 2011 12:54 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vokoun kvůli smlouvě za 1,5 milionu vyměnil agenta

Tomáš Vokoun v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Vokoun v akci. | foto: ČTK

NEW YORK Hokejový brankář Tomáš Vokoun se rozhodl změnit svého agenta. Pětatřicetiletý gólman se k tomuto kroku rozhodl poté, co nebyl příliš spokojen s prací Michaela Deutsche, kterému se nepodařilo pro svého klienta zajistit v létě finančně lukrativní smlouvu. Vokoun v červenci podepsal roční kontrakt s Washingtonem, který mu zajišťuje příjem 1,5 milionu dolarů.

Dvojnásobný mistr světa měl přitom v minulé sezoně na Floridě plat více než šest milionů dolarů. Po jejím skončení ale odmítl po dohodě s Deutschem novou nabídku Panterů a rozhodl se zkusit štěstí na takzvaném trhu s volnými hráči. Žádnou lukrativní nabídku ale nedostal a nakonec se dohodl na spolupráci s Washingtonem za výrazně horších finančních podmínek než měl doposud.

Nově jej bude zastupovat Allan Walsh, který dohodu s Vokounem oznámil na sociální síti Twitter. "Je mi velkou ctí oznámit, že zastupuji Tomáše Vokouna," napsal Walsh, který hájí zájmy například i Patrika Eliáše, Martina Havláta, Milana Michálka nebo Ondřeje Pavelce.

ČTK