Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vokoun: Zprávy z českých médií jsou nepřesné. Vrátím se k tréninku

Sport

  21:25
PITTSBURGH/PRAHA - Málem jsem umřel. Život je důležitější než sport. Tak popisoval hokejový brankář Tomáš Vokoun chvíle z konce minulého týdne, kdy byl kvůli krevní sraženině hospitalizován. Říkal, že se do branky nevrátí několik týdnů, nyní však tvrzení zprostředkovaně přes svého agenta v zámoří mírnil.

Brankaři Pittsburghu Tomáš Vokou (vlevo) a Marc-Andre Fleury. foto: ČTK

"Utekl jsem hrobníkovi z lopaty. Kariéru jsem v žebříčku priorit odsunul. Jako hokejista jsem starej, ale jako člověk ještě ne. Doufám, že mám ještě víc než polovinu života před sebou," řekl ve čtvrtek MF Dnes sedmatřicetiletý brankář. "V nejbližších týdnech se k chytání rozhodně nevrátím. V mém věku dbám hlavně o zdraví. Hokej byl v mém životě vždycky důležitý, ale teď budu především poslouchat doktory. Kdyby mi doporučili, abych nechal hokeje, nebylo by to těžké rozhodnutí. Zdraví je důležitější než kariéra."

V pátek přes svého agenta Allana Walshe ale poskytl mírnější vyjádření zámořským novinářům. Spekulovalo se totiž i o možném konci Vokounovy kariéry. "Ráno jsem mluvil s Tomášem Vokounem a požádal mě, abych sdílel následující..." napsal Walsh na sociální síť Twitter. "Zprávy, které se objevily v českých médiích, nejsou přesné. Cítí se dobře a s lehkým tréninkem bude pokračovat příští týden," přiblížil stav gólmana Pittsburghu. "Po diskuzi s lékaři a vedením Penguins se rozhodne o jeho návratu. Tomáš Vokoun je také velmi vděčný za veškerou podporu," uzavřel Walsh.

Zdravotní potíže se u Vokouna objevily po sobotním tréninku. "Najednou mi natekla celá noha. Šel jsem do kabiny a náš doktor se na mě podíval a hned mě poslal do špitálu. Během hodiny a půl jsem ležel na operačním stole," popsal Vokoun. "Bylo štěstí, že se mi to stalo v Pittsburghu. Zdravotnická služba zafungovala fantasticky."