NHL: Voráček a Gudas přispěli ke kanonádě, trefil se i Hemský

7:19aktualizováno  7:56
NEW YORK - Útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas přispěli v nedělním utkání NHL jedním gólem k vítězství hokejistů Philadelphie 6:2 v Pittsburghu. Skóroval také Aleš Hemský z Dallasu, který vyhrál 2:1 v prodloužení na ledě New Jersey.

Jakub Voráček (vlevo) a Radko Gudas slaví. foto: ČTK/AP

Philadelphia rozhodla o svém triumfu ve třetí třetině, v níž z 13 střel vytěžila čtyři góly. Voráček se prosadil ve 49. minutě, kdy se po rychlém protiútoku dostal k odraženému puku a pohotově jej doklepl do branky. Svým 19. gólem v sezoně zvýšil na 4:1.

Gudas si připsal pátý zásah v ročníku, když v 58. minutě při power play Penguins zachytil jejich rozehrávku na útočné modré čáře a střelou do prázdné branky upravil na 5:2.

Gólová radost Aleše Hemského z Dallasu.
Jakub Voráček (93) slaví.

Philadelphia, v jejíž brance tentokrát místo Michala Neuvirtha dostal přednost Steve Mason, přeskočila v tabulce Východní konference Floridu a sedm zápasů před koncem základní části ztrácí šest bodů na poslední postupovou příčku do play off, která patří Bostonu. Mezi Flyers a Bruins jsou ale v tabulce ještě další tři týmy.

„Soustředíme se teď pouze na jednotlivé zápasy, to je jediné, co ještě můžeme ovlivnit,“ konstatoval obránce Shayne Gostisbehere, autor šestého gólu. „Pokaždé, když hrajeme proti Pittsburghu, je v tom něco navíc. Dokážeme tady podat sebevědomý výkon. Dnes se to zase ukázalo,“ zmínil Gostisbehere rivalitu mezi oběma týmy.

Penguins, kteří mají postup do play off jistý, prohráli všechny tři zápasy během posledních čtyř dnů a v tabulce Metropolitní divize spadli až na třetí místo, což by pro obhájce Stanley Cupu znamenalo ztrátu výhody domácího prostředí v 1. kole. „Byl to takový ten zápas, kdy se proti vám všechno spikne, puky se odrážejí na hokejky soupeře. Musíme to rychle hodit za hlavu,“ poznamenal brankář Matthew Murray.

Hokejisté Dallasu, do jejichž sestavy se znovu nevešel Jiří Hudler, prohrávali v New Jersey od 12. minuty a dlouho nemohli vyzrát na domácího gólmana Keitha Kinkaida. Povedlo se to až v 54. minutě Hemskému, který v přesilové hře opakovanou střelou z pravého kruhu pro vhazování vyrovnal na 1:1. Jeho první pokus zblokoval obránce Andy Greene, Hemský ale vypálil ještě jednou a byl úspěšný.

Třiatřicetiletý rodák z Pardubic, jenž naskočil do sezony teprve začátkem března, dal čtvrtý gól během posledních šesti zápasů.

Obrat dokonali hosté hned po 20 sekundách prodloužení, kdy Tyler Seguin využil další přesilovku poté, co byl v závěru základní hrací doby vyloučen za krosček obránce Steven Santini.

Stars dohrávají nevydařenou sezonu, v níž s největší pravděpodobností posedmé za posledních devět let budou chybět v play off. „Ještě jsem nikdy nebyl v situaci, kdy matematicky vzato ještě nejsme ze hry, ale fakticky ano. Byla to frustrující sezona. Důvodů je celá řada, složili jsme se jako domino,“ řekl Seguin, jehož tým v Západní konferenci ztrácí na osmé místo propastných třináct bodů.

Osmou porážku z posledních deseti zápasů utrpěla Minnesota, která podlehla Detroitu 2:3 v prodloužení. Místo Petra Mrázka vychytal Red Wings vítězství Jimmy Howard, jenž si připsal 24 zákroků.

Na čtyři výhry prodloužili svou úspěšnou sérii hokejisté Anaheimu, kteří porazili 6:3 New York Rangers, a poskočili do čela Pacifické divize o dva body před Edmonton a San Jose.

Výsledky NHL

Pittsburgh - Philadelphia 2:6 (1:1, 0:1, 1:4) Branky: 5. Cullen, 54. Hörnqvist - 20. Weal, 33. Filppula, 42. Weise, 49. Voráček, 58. Gudas, 59. Gostisbehere. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.654. Hvězdy zápasu: 1. Weal, 2. Gostisbehere, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

New Jersey - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) Branky: 12. Coleman - 54. Hemský, 61. Seguin. Střely na branku: 21:32. Diváci: 14.711. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Coleman (New Jersey), 3. Hemský (Dallas).

Anaheim - NY Rangers 6:3 (2:2, 1:1, 3:0) Branky: 9. a 45. Eaves, 19. Kesler, 30. Manson, 43. Cogliano, 59. Ritchie - 6. Rick Nash, 15. Stepan, 34. Skjei. Střely na branku: 34:28. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Fowler, 3. Eaves (všichni Anaheim).

Winnipeg - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Branky: 34. Perreault, 52. Lowry - 20. Edler. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Miller (Vancouver).

Detroit - Minnesota 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0) Branky: 20. M. Green, 41. Tatar, 62. Athanasiou - 10. E. Staal, 37. Prosser. Střely na branku: 19:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Tatar, 3. Kronwall (všichni Detroit).