Voráček skóroval za Philadelphii, Fleischmann si připsal asistenci

7:20
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček pomohl Philadelphii v sobotním utkání NHL jedním gólem k zisku bodu za prohru v Columbusu 2:3 po samostatných nájezdech. Kladenský odchovanec, který loni touto dobou vedl produktivitu soutěže, se zřejmě dostává do formy, neboť bodoval ve čtvrtém zápase za sebou. Během úspěšné série nasbíral šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky.

Jakub Voráček (93) bojuje o puk v barvách Philadelphie s hráčem Columbus Blue Jackets' Mattem Calvertem (11). foto: ČTK

Philadelphia smazala v závěrečné třetině dvoubrankové manko, přičemž Voráček střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči vyrovnal v 55. minutě na 2:2. Český útočník dostal důvěru i v penaltovém rozstřelu, ale neprosadil se. Zápas rozhodl až v šestém kole nájezdů Brandon Dubinsky, který v úvodní třetině faulem kolenem srazil Voráčka k ledu. Zákrok se vydal pomstít Wayne Simmonds, jenž tím předběhl Radka Gudase.

„Už ve druhé třetině jsme hráli dobře. Když jsme po ní přišli do kabiny, říkali jsme si, že pokud ve stejném stylu budeme pokračovat dál, zlomí se to,“ komentoval Voráček vyrovnání z 0:2. „Řekl bych, že 45 nebo 50 minut jsme produkovali velmi dobrý hokej,“ dodal český útočník, který v posledních třech utkáních nastupoval nezvykle na levém křídle.

Jednoznačné vítězství

Hokejisté Dallasu přehráli doma jednoznačně Montreal 6:2 a v čele soutěže jsou o dva body před druhým Washingtonem. Kanonádu odstartoval už ve druhé minutě Jason Spezza, jehož do brejku vyslal Aleš Hemský. Za hosty, kteří prohráli sedmý z posledních osmi zápasů, si připsal jednu asistenci Tomáš Fleischmann.

„Zaměřujeme se na to, abychom zápas dobře začali. A dnešní rychlý gól stanovil ráz celého utkání,“ pochvaloval si autor dvou branek Dallasu Jamie Benn, který je s 22 zásahy nejlepším střelcem ligy. Domácím pomohly i přesilové hry, v nichž udeřili třikrát. „Osm vyloučení proti týmu, jako je Dallas, je moc,“ zlobil se kapitán Montrealu Max Pacioretty. „Sezonu jsme zahájili devíti výhrami v řadě, ale teď to vypadá, jako bychom zapomněli hrát. Musíme se rychle sebrat,“ podotkl.

Magická síla facebooku? Voráček si založil profil a od té doby v NHL boduje

První kanadský bod v sezoně získal Michal Rozsíval, když asistencí přispěl Chicagu k výhře v Buffalu 3:2 po samostatných nájezdech. Český obránce, který se během léta zotavoval z operace zlomeného kotníku z květnového play off, šikovným vyhozením z obranného pásma našel ve středu hřiště Dennise Rasmussena. A švédský útočník rychlým výpadem otevřel skóre zápasu.

Vůdce týmu Hanzal

Martina Hanzala označil trenér Arizony Dave Tippett za jednoho ze tří vůdců týmu, který během absence českého útočníka inkasoval v minulých čtyřech utkáních 17 gólů. S návratem píseckého rodáka po zranění se obranná hra ihned zlepšila a Arizona doma udolala New York Islanders 1:0.

„Víme, že máme schopnost vítězit 1:0, a dnes jsme to poprvé ukázali. Drželi jsme se našeho plánu, neztráceli jsme moc puků a hodně jsme hráli u nich v pásmu. To byl základ úspěchu,“ prohlásil Hanzal, který byl na ledě u jediné branky zápasu. Vstřelil ji obránce Oliver Ekman-Larrson v závěru úvodní třetiny. První nulu vychytal ve svém pátém startu v NHL Louis Domingue.

V Pittsburghu změna trenérů okamžitě nezabrala. Pod vedením nového kouče Mikea Sullivana prohráli Penguins ve všech čtyřech zápasech se skóre 4:15. V sobotu podlehli Carolině 1:2. Hosté vstřelili oba góly v přesilovce, při druhém z nich skvěle clonil před brankou Andrej Nestrašil.

„Vytvořili jsme si hodně šancí, při hře ve stejném počtu hráčů to bylo taky dobré, naše přesilovky byly lepší. V mnoha oblastech vidím zlepšení, jen za svou snahu nejsme odměněni,“ zhodnotil Sullivan poslední utkání, po němž Pittsburgh klesl ve Východní konferenci na dvanácté místo.

Výsledky NHL:

• Buffalo - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 27. Franson, 57. O'Reilly - 60. a rozhodující sam. nájezd P. Kane, 7. Rasmussen (Rozsíval).

Střely na branku: 27:28.

Diváci: 18 870.

Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Johnson, 3. O'Reilly (oba Buffalo).

• St. Louis - Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 2. Tarasenko, 4. Parayko, 35. Lehterä - 44. Monahan, 57. Giordano.

Střely na branku: 22:38.

Diváci: 18 163.

Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Parayko, 3. Elliot (všichni St. Louis).

• Toronto - Los Angeles 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Branky: 6. a 57. Komarov, 44. a 54. Grabner, 58. Froese.

Střely na branku: 34:26.

Diváci: 19 362.

Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Grabner, 3. Komarov (všichni Toronto).

• New Jersey - Anaheim 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 56. Cammalleri - 8. Stewart, 20. Kesler.

Střely na branku: 22:18.

Diváci: 16 514.

Hvězdy zápasu: 1. Kesler (Anaheim), 2. Cammalleri (New Jersey), 3. Andersen (Anaheim).

• Pittsburgh - Carolina 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 22. Malkin - 5. J. Staal, 15. Liles.

Střely na branku: 38:26.

Diváci: 18 590.

Hvězdy zápasu: 1. Liles, 2. Ward (oba Carolina), 3. M. Murray (Pittsburgh).

• Columbus - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 15. Saad, 39. R. Murray, rozhodující sam. nájezd Dubinsky - 46. Laughton, 55. Voráček.

Střely na branku: 37:32.

Diváci: 14 030.

Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo (Columbus), 2. Mason (Philadelphia), 3. Dubinsky (Columbus).

• Dallas - Montreal 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 22. a 41. Jammie Benn, 2. Spezza (Hemský), 24. Sharp, 34. Seguin, 45. Eaves - 32. Carr (Fleischmann), 45. Byron.

Střely na branku: 27:23.

Diváci: 18 532.

Hvězdy zápasu: 1. Jammie Benn, 2. Spezza, 3. Seguin (všichni Dallas)

• Nashville - Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 1. Forsberg, 15. Ribeiro, 29. Neal - 29. Parise, 49. Zucker.

Střely na branku: 39:22.

Diváci: 17 117.

Hvězdy zápasu: 1. Ribeiro, 2. Weber (oba Nashville), 3. Zucker (Minnesota).

• Arizona - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)