Voráček ukončil své střelecké trápení v NHL. Flyers získali bod

7:46aktualizováno  10:55
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček v pondělním utkání NHL ukončil po dvanácti zápasech své čekání na gól a pomohl Philadelphii získat alespoň bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech v Ottawě. Skóroval poprvé od 12. listopadu, kdy se trefil rovněž proti Ottawě a dvěma góly přispěl k výhře Flyers 5:0. Tentokrát se prosadil jednou - ve 32. minutě v přesilové hře svým čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal na 2:2.

Jakub Voráček dal po dvanácti zápasech konečně gól. foto: ČTK

Zápas, v němž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec rozhodl ve třetí sérii penaltového rozstřelu Jason Spezza, který byl jediným úspěšném střelcem v nájezdech. Ottawa v nich uspěla na pátý pokus poprvé v sezoně. "Letos to bylo zatím trápení. Ale člověk nepřestává věřit, že se to zlomí. Musíte si dál věřit a jsem rád, že mi dal trenér znovu šanci," prohlásil Spezza, jenž letos už třikrát při nájezdech neuspěl. A nebyl zdaleka sám, vždyť před ním neproměnila Ottawa třináct nájezdů v řadě.

Zápas Philadelphie s Ottawou:

"Získali jsme důležité dva body. Od začátku sezony jsme se při nájezdech trápili, jak při střelbě, tak v brance, ale dnes nám konečně obojí vyšlo," radoval se brankář Ottawy Craig Anderson, který si připsal 25 zákroků. Desátou porážku v řadě utrpěli New York Islanders, kteří podlehli 2:5 na ledě Anaheimu. Zatímco "Ostrované" zůstávají druhým nejhorším týmem v soutěži, "domácí se bodově dotáhli na nejlepší tým celé ligy Chicago.

Dvěma góly se o to zasloužil Corey Perry, jenž zaokrouhlil svůj letošní střelecký účet na 20 zásahů a v tabulce střelců ztrácí už jen dva góly na vedoucího Alexandra Ovečkina. Perry se zároveň přihlásil do soutěže o nejhezčí gól roku. Na konci druhé třetiny prokličkoval až před branku a přestože v rozhodující chvíli upadl, dokázal za jízdy v kleče zvednout puk pod břevno a překonat gólmana Anderse Nilssona. Necelé dvě sekundy před sirénou tak úchvatným způsobem vstřelil důležitý gól na 4:2.

Malkin bodoval v desátém utkání za sebou

Jedním gólem přispěl k výhře Anaheimu také Saku Koivu, který se trefil teprve potřetí v sezoně a poprvé od 10. října. Páté vítězství za sebou vybojovali hokejisté Vancouveru, kteří porazili 2:0 Carolinu. Hrdinou večera se stal brankář Eddie Lack, který zneškodnil všech 31 střel Hurricanes a ve svém premiérovém domácím zápase vychytal první čisté konto v NHL.

Zápas Columbusu s Pittsburghem:

Pověst dvou nejproduktivnějších hráčů ligy potvrdili Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, kteří se postarali o výhru Pittsburghu 2:1 nad Columbusem. Malkin, který vynechal poslední dva zápasy kvůli zranění, ve 25. minutě otevřel skóre a bodoval v desátém utkání za sebou. V tabulce produktivity je s 38 body druhý s pětibodovou ztrátou na Crosbyho, jenž ve 49. minutě přidal druhý gól Penguins. První hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal 32 zákroků. O čisté konto ho připravil až 56 sekund před koncem třetí třetiny Matt Calvert.

Výsledky NHL

Ottawa - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 11. a 43. MacArthur, 30. Wiercioch, 49. Turris, rozh. nájezd Spezza - 9. Raffl, 32. Voráček, 34. L. Schenn, 51. Timonen. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15.786.

Vancouver - Carolina 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Tanev, 59. Hansen. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.910.

Pittsburgh - Columbus 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Malkin, 49. Crosby - 60. Calvert. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.520.

Anaheim - NY Islanders 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 40. a 48. Perry, 16. S. Koivu, 33. Cogliano, 40. Fowler - 10. Tavares, 25. Vanek. Střely na branku: 31:37. Diváci: 14.830.

2. St. Louis 28 19 3 6 98:66 41
3. Minnesota 32 18 5 9 77:75 41
4. Colorado 28 20 0 8 82:65 40
5. Dallas 28 14 5 9 81:80 33
6. Winnipeg 31 14 4 13 82:88 32
7. Nashville 30 13 3 14 67:88 29