27. září 2018 14:15 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Voráčkův spoluhráč má problém. Je podezřelý z prodeje drog a praní špinavých peněz

Jori Lehterä (uprostřed) se raduje z gólu Philadelphie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jori Lehterä (uprostřed) se raduje z gólu Philadelphie. | foto: ČTK/AP

PRAHA Před měsícem se řešila kauza mistra světa z roku 2010 Petra Čáslavy, v jehož těle našli policisté při silniční kontrole známky kokainu. V ještě větší šlamastice je bronzový z olympijských her v Soči a současný hráč Philadelphie Flyers Jori Lehterä. Finský útočník je podezřelý z prodeje drog a praní špinavých peněz.

Třicetiletý Lehterä je jedním ze třiadvaceti podezřelých v kauze, která nyní hýbe celým Finskem.

Místní televizní stanice Mainos ve středu uvedla, že Lehteräho a spol prošetřuje finská policie kvůli tomu, že zadržela dva kilogramy kokainu v letním hokejistově sídle.

Sedm podezřelých je nyní zadržováno ve vazbě, protože jsou dále podezříváni z praní špinavých peněz.

Jori Lehtera oslavuje branku v síti Česka
Rakouský brankář Bernhard Starkbaum a Fin Jori Lehtera.

Mezi nimi spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie sice chybí, protože jakoukoliv spojitost s přečiněním se proti zákonu odmítl, i tak mu však hrozí odnětí svobody od jednoho do deseti let.

Už samotná kauza je pro Lehteräho velikým problémem, jeho smlouva s Flyers vyprší až po blížící se sezoně, v níž by si měl přijít na 4,7 milionu dolarů.

larJaroslav Šindelář

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz