Vrána asistoval u vítězství Washingtonu nad Philadelphií, Rittich byl u těsné porážky Calgary

8:01
NEW YORK - Útočník Jakub Vrána přispěl ve středečním utkání NHL jednou přihrávkou k výhře Washingtonu 5:3 ve Philadelphii. V sestavě poražených chyběl podruhé za sebou Jakub Voráček, kterého trápí zranění v dolní části těla.

Jakub Vrána (vpravo). foto: AP Photo/Frank Franklin II

Po akci Vrány vedl Washington ve 26. minutě už hrozivých 5:0. Český útočník uplatnil svou rychlost a dojel nahozený puk, který směřoval na zakázané uvolnění. Poté Vrána přihrávkou zpoza branky našel mezi kruhy Nicklase Bäckströma, který trefil levý horní růžek. Philadelphia v rozmezí 40. až 48. minuty alespoň zdramatizovala zápas třemi zásahy.

Paradoxně i přes výhru zaznamenal obránce Washingtonu Michal Kempný dva záporné body do statistiky +/-, ve které je v této sezoně nejlepším českým hráčem (+23). Jeho spoluhráč Braden Holtby zastavil 27 střel a připsal si 250. vítězství v 409. startu. Stejný počet výher vychytal rychleji v historii soutěže pouze Ken Dryden.