14. ledna 2016 16:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vůjtek bude trenérem reprezentace jen rok. Od příští sezony ji povede Jandač

Josef Jandač povede český tým už na zářijovém Světovém poháru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Jandač povede český tým už na zářijovém Světovém poháru. | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

PRAHA Novým trenérem české hokejové reprezentace se od příští sezony stane stávající kouč pražské Sparty Josef Jandač. Český svaz se rozhodl nového kouče oznámit s předstihem proto, že musí být do 1. března letošního roku vybrána základní nominace na zářijový Světový pohár. A tu bude vybírat už současný asistent u národního týmu Jandač.

„Podle reglementu turnaje musí účastníci zveřejnit základní nominaci šestnácti hráčů, včetně dvou brankářů, do 1. března 2016. A konečnou nominaci třiadvaceti hokejistů, včetně tří brankářů, nejpozději do 1. června 2016,“ stojí v prohlášení svazu.

Stávající hlavní kouč Vladimír Vůjtek starší tak ve své nynější roli skončí po květnovém mistrovství světa v Rusku.

Nyní dostal čas na rozmyšlenou, zda bude působit od nové sezony jako Jandačův asistent.

„Rozhodnutí výkonného výboru bylo jednomyslné,“ uvedl Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje.

TĚŽKÝ KONEC. Pro Jaromíra Jágra to byla bolestivá rozlučka.
Útočník Jakub Klepiš (vlevo).

„S Vladimírem Vůjtkem jsme se domluvili, že pokud by změnil své rozhodnutí uzavřít smlouvu pouze pro tuto sezónu a měl by zájem jako člen realizačního týmu pokračovat, můžeme s ním počítat i po mistrovství světa,“ přiznal Král.

Jandač dostane dlouholetou smlouvu

Jandač by měl dostat podle předsedy svazu Tomáše Krále jako hlavní kouč dlouholetou smlouvu. S tím však souvisí, že po sezoně skončí v roli hlavního trenéra Sparty.

„Rozhodnutí výkonného výboru bylo jednomyslné. S Josefem Jandačem jsme se domluvili na dvouleté smlouvě s tím, že bude působit výhradně u národního mužstva,“ uvedl Král.

„Jeho prvním úkolem bude sestavit realizační tým pro příští sezónu a ve stanoveném termínu připravit spolu s asistenty základní nominaci pro Světový pohár,“ doplnil šéf svazu.

larJaroslav Šindelář

Najdete na Lidovky.cz