13. listopadu 2011 20:23 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vůjtek vyhrál se Slováky turnaj bez ztráty bodu

Vladimír Vůjtek na střídačce slovenské reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Vůjtek na střídačce slovenské reprezentace. | foto: ČTK

MNICHOV Vladimíru Vůjtkovi vyšla nad očekávání premiéra u slovenské hokejové reprezentace. Mužstvo pod vedením českého trenéra vyhrálo Německý pohár bez ztráty bodu a dočkalo se trofeje na tradiční listopadové akci po pěti letech. Na závěr turnaje už jistí vítězové Slováci porazili Švýcarsko 2:1.

Dnešní vítězství vychytal v mnichovské Olympijské hale stejně jako to páteční proti celku USA třinecký gólman Peter Hamerlík. V sobotu zase podržel Slováky mezi tyčemi Július Hudáček.

"Po tomto turnaji mám dobré pocity, mile mě překvapili zejména brankáři a mladí hráči," zhodnotil Deutschland Cup Vůjtek, který reprezentaci převzal po jejím neúspěchu na domácím mistrovství světa.

Vůjtek coby kouč vítězného mužstva na Německém poháru navázal na Júlia Šuplera, který se Slováky trofej získal v roce 2006, a také Jána Šterbáka (1997).

Tabulka Německého poháru
1.Slovensko3300010:49
2.Německo3200110:96
3.Švýcarsko301026:82
4.USA300123:81
ČTK, Lidovky.cz

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?