Chytil s Palátem nastříleli po dvou gólech, slavili Vaněček a Vejmelka

•   7:28aktualizováno  8:02
Po pauze pro Utkání hvězd se opět rozběhla hokejová NHL a Češi byli hodně vidět. Dvěma vstřelenými góly se blýskli útočníci Filip Chytil z Rangers a Ondřej Palát z New Jersey. Centr Dallasu Radek Faksa jednou asistoval. Z vychytaných výher se radovali gólmani Vítek Vaněček z New Jersey a Karel Vejmelka z Arizony.

Chytil (15:53, 2+0, +2, 4 střely) během přestávky pro Utkání hvězd NHL ze skvělé formy z posledních dní rozhodně nic neztratil. V pondělní domácí partii proti Calgary podpořil výhru Rangers 5:4 po prodloužení hned dvěma góly a mezi střelce se tak zapsal již v posledních čtyřech startech za sebou.

Nejprve v 6. minutě otevíral skóre duelu a po vyrovnání Blakea Colemana v úvodu druhé dvacetiminutovky proměněným samostatným únikem vrátil New Yorku vedení. S průběžnými 31 body (18+13) tak pokračuje ve vylepšování svého sezonního maxima v NHL, které dosud činilo 23 bodů. V dalším průběhu se za domácí dvakrát prosadil také elitní centr Mika Zibanejad a po šedesáti minutách hry se tak do kabin odcházelo za stavu 4:4.

Vítěznou akci si nakonec schoval na 62. minutu útočník New Yorku Alexis Lafreniere. Švédský gólman Flames Jacob Marskström, jenž dostal přednosti před náhradníkem Danem Vladařem, kryl 28 z 33 střel. Bránu vítězů hájil slovenský veterán Jaroslav Halák (rovněž 28 zákroků z 32 střel).

Stejný výsledek 5:4 po prodloužení byl v pondělní k vidění i v souboji New Jersey s Vancouverem. Dalším pojítkem se zápasem Rangers byli navíc rovněž dva dvougóloví střelci v dresu domácího celku. Výhru Devils výrazně podpořili Jack Hughes (2+1) a český útočník Ondřej Palát (18:09, 2+0, -1, 2 střely).

Rodák z Frýdku-Místku, jenž značnou část sezony promarodil se zraněnými třísly, poprvé slavil v 30. minutě po přesné teči. Jen o pouhých 28 vteřin později navíc skóroval podruhé. Své šesté trefy sezony dosáhl poté, co si zpracoval vyražený puk a ranou z mezikruží zakončil akci elitní formace New Jersey - 3:1. Krátce na to navíc podruhé skóroval i Hughes.

Průběžný náskok ale Devils udržet nedokázali. Českého gólmana Vítka Vaněčka postupně překonali Luke Schenn, Curtis Lazar a Phillip Di Giuseppe - 4:4. V prodloužení se však domácí dočkali početní výhody a tu proměnil ve vítěznou branku Švéd Jesper Bratt. Vaněček, jenž kryl 26 z 30 střel Canucks, tak přidal do svých statistik další výhru.

Vydařený výkon podal gólman Karel Vejmelka. Arizona díky jeho 33 zásahům dokázala porazit 3:2 Minnesotu po dvou gólech obránce Jakoba Chychruna a rozdílové trefě z 54. minuty od Jacka McBaina.

Na produktivní výkon z Utkání hvězd, během kterého byl s bilancí 4+3 zvolen nejužitečnějším hráčem, navázal útočník Floridy Matthew Tkachuk i v pondělním derby proti Tampě. Drtivou výhru Panthers 7:1 podpořil pěti body (2+3). Osobní statistiky si výrazně vylepšili také útočníci Carter Verhaeghe (2+2) a Sam Bennett (1+2). V dresu vítězů nechyběl český obránce Radko Gudas (18:59, +/-: 0, 2 střely).

Výsledky NHL:

New Jersey Devils - Vancouver Canucks 5:4P (1:1, 3:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 17:48 J. Hughes (Zetterlund, Hamilton), 29:27 Palát (Hamilton, Siegenthaler), 29:55 Palát, 30:17 J. Hughes (Zetterlund, Severson), 64:18 Bratt (J. Hughes, Hamilton) - 03:35 Podkolzin (E. Pettersson, L. Schenn), 35:29 L. Schenn (Ekman-Larsson, Garland), 39:33 Lazar (Stillman, Garland), 46:02 Di Giuseppe (Ekman-Larsson, J. Miller). Rozhodčí: Dunning, McIsaac – Jackson, Cherrey. Diváci: 14 630.

New Jersey Devils Vaněček (Blackwood) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, Marino, B. Smith – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Zetterlund, J. Hughes (A), Šarangovič – Mercer, Haula, Tatar – Bastian, M. McLeod, Wood.

Vancouver Canucks Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Stillman – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Garland, J. Miller (A), Joshua – Boeser, Dries, Podkolzin – Lazar, Aman, Di Giuseppe.

New York Rangers - Calgary Flames 5:4P (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 05:37 Chytil (Kakko, Fox), 22:02 Chytil, 39:46 Zibanejad (Kreider, Panarin), 52:55 Zibanejad (Panarin, Vesey), 61:37 Lafreniere (Zibanejad) - 10:25 Coleman (Mangiapane), 36:25 Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm), 46:40 Mangiapane (Hanifin, Backlund), 48:41 Mi. Stone (Backlund, Coleman). Rozhodčí: Sutherland, Schrader – Murray, Smith. Diváci: 17 173.

New York Rangers Halák (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad (A), Panarin – Goodrow (A), Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Blais, Leschyshyn, Cuylle.

Calgary Flames Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Ružička, Lucic.

Arizona Coyotes - Minnesota Wild 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 29:26 Chychrun (Hayton, Keller), 49:35 Chychrun (Maccelli, Välimäki), 53:13 McBain - 23:39 Kaprizov (Zuccarello, Addison), 41:40 Brodin (J. Eriksson Ek, Hartman). Rozhodčí: Rehman, O'Rourke – Mahon, Brisebois. Diváci: 4600.

Arizona Coyotes Vejmelka (Ingram) – Chychrun, Välimäki, Nemeth, Moser, Stecher, J. Brown – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Crouse (A), Bjugstad, Fischer (A) – Maccelli, McBain, Kassian – N. Ritchie, Boyd, Dea.

Minnesota Wild M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, Hartman – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, Dewar, Reaves.

Dallas Stars - Anaheim Ducks 3:2N (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 08:08 Lundkvist (Faksa, Marchment), 27:35 Hintz (Gurjanov, J. Robertson), Seguin - 51:04 Silfverberg (Shattenkirk, Vatrano), 52:30 Henrique (Zegras). Rozhodčí: Schlenker, Lee – Mills, Tobias. Diváci: 18 145.

Dallas Stars Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, Hakanpää, Lindell, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dellandrea – Kiviranta, Glendening, Gurjanov.

Anaheim Ducks Gibson (Stolarz) – Fowler, Kulikov, Beaulieu, Klingberg, Benoit, Shattenkirk – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, Max Jones – R. Strome, Lundeström, Silfverberg – Comtois, Jays. Megna, Carrick.

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky: 08:04 Verhaeghe (M. Tkachuk), 21:42 Bennett (M. Tkachuk, Ekblad), 28:40 M. Tkachuk, 37:56 Luostarinen (Montour), 42:53 E. Staal, 45:26 Verhaeghe (M. Tkachuk), 54:23 M. Tkachuk (Bennett, Ekblad) - 23:02 Kučerov (Sergačjov, Point). Rozhodčí: Trevor Hanson, Peter MacDougall – Mark Shewchyk, Ryan Galloway.

Florida Panthers Bobrovskij – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Lomberg – G. Smith, E. Staal, Tierney.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, Perbix, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Killorn, Cirelli, Hagel – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

Philadelphia Flyers - New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 30:39 Deslauriers (DeAngelo, Seeler) - 17:07 Palmieri (Bailey, S. Aho I), 28:18 Barzal (Dobson, Nelson). Rozhodčí: South, Blandina – Alphonso, Baker. Diváci: 18 695.

Philadelphia Flyers Hart (Sandström) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler – Konecny, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Tippett, N. Cates, Hayes – Allison, Frost, Farabee – Bellows, P. Brown, Deslauriers.

New York Islanders Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Romanov, Dobson, S. Aho I – Barzal, Horvat, Bailey (A) – Palmieri, Nelson (A), Lee (C) – Holmström, Pageau, Parise – Fasching, Cizikas, M. Martin.

Autor: Martin Korbáš