Tomáš Hertl ze San Jose oslavuje svůj gól z poslední minuty. | foto: AP

Hertl překonal Ritticha a odstartoval obrat San Jose, McDavid řídil výhru Edmontonu

•   7:14aktualizováno  7:35
V pondělních zápasech hokejové NHL se z Čechů prosadil centr Tomáš Hertl, jenž v 60. minutě proti brankáři Davidu Rittichovi vyrovnával v utkání Winnipegu se San Jose na 2:2. Hosté následně skórovali i v prodloužení, které rozhodl kapitán Logan Couture.

Gólman David Rittich dostal šanci v domácím zápase Winnipegu proti San Jose. Český reprezentant kryl 21 z 24 střel a nakonec svým spoluhráčům pomohl jen k zisku bodu za remízu 2:2 v řádné hrací době.

Favorizovaní Jets po gólech Nina Niederreitera a Natea Schmidta průběžně vedli 2:1, v poslední minutě ovšem inkasovali vyrovnávací trefu. Od modré čáry pálil Erik Karlsson a odražený puk pohotově dorazil do brány číhající Tomáš Hertl (19:23, 1+0, +1, 5 střel). Časomíra se zastavila na 59. minutách a 49. vteřinách. Z nastavení pak neuběhly ani další dvě minuty hry, když po další asistenci Karlssona završil obrat kapitán Sharks Logan Couture.

Bohatý na góly byl souboj Dallasu s Calgary, ve kterém padla rovněž branka v poslední minutě řádné hrací doby. Smírný stav 4:4 v čase 59:53 ukončil hostující Tyler Toffoli. Bránu vítězů hájil Švéd Jacob Markström (29 zásahů proti 33 střelám), jenž dostal přednost před Danem Vladařem. V dresu Stars nechyběl centr Radek Faksa (13:34, -2, 2 střely).

Podobně jako Vladař v roli náhradníka v pondělí zůstal i Petr Mrázek, jehož parťák Alex Stalock se blýskl 35 zákroky a vychytaným čistým kontem u triumfu Chicaga 5:0 nad Ottawou. U tří gólů Blackhawks asistoval útočník Anders Bjork, dvakrát se trefil obránce Seth Jones. Finální pátou trefu v 44. minutě zaznamenal německý reprezentant Lukas Reichel.

Nezastavitelný Connor McDavid svými góly s pořadovými čísly 53. a 54. zařídil výhru Edmontonu 3:2 na ledě Buffala. Suverénně nejproduktivnější hráč NHL se 124 (54+70) zápisy z 65 startů si zároveň upevnil pozici nejlepšího střelce s 54 góly před druhým Davidem Pastrňákem z Bostonu s 44 zásahy. Třetím střelcem Oilers byl centr Derek Ryan, za Sabres se prosadili Jeff Skinner a Dylan Cozens.

Výsledky NHL

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 09:45 J. Skinner (Ta. Thompson), 40:41 Cozens (Bryson, Mittelstadt) - 07:21 McDavid (R. McLeod, Ceci), 38:45 Ryan (Shore, Nurse), 43:23 McDavid (Foegele, Ekholm). Rozhodčí: Lambert, McCauley – Deschamps, Kelly. Diváci: 17 634.

Buffalo Sabres C. Anderson (Comrie) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Quinn, Ta. Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, Peterka – Okposo (C), Girgensons (A), Greenway.

Edmonton Oilers S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), R. McLeod – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, Shore, Kostin.

Dallas Stars - Calgary Flames 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Branky: 31:48 J. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn), 35:42 Domi (Marchment, Seguin), 49:49 Hintz (Pavelski), 54:12 Ja. Benn (Lindell, Hakanpää) - 03:53 N. Ritchie (Huberdeau, Weegar), 24:51 Zadorov (Stecher, Kadri), 37:53 E. Lindholm, 44:24 R. Andersson (Kadri), 59:53 Toffoli (Huberdeau, Weegar). Rozhodčí: Rehman, Luxmore – Nansen, O ́Quinn. Diváci: 18 164.

Dallas Stars Oettinger (M. Murray II) – C. Miller, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), Lundkvist, R. Suter – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Domi, Marchment – Dellandrea, Faksa, Kiviranta.

Calgary Flames Markström (Vladař) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, Stecher, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Pelletier – Huberdeau, Kadri, N. Ritchie – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Dubé, Lucic.

Vancouver Canucks - Nashville Predators 4:3N (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 04:32 E. Pettersson (Kuzmenko, Beauvillier), 10:56 Podkolzin (Burroughs, Wolanin), 45:43 Joshua (Aman, Q. Hughes), 65:00 E. Pettersson - 04:55 Sissons (Co. Smith, Lauzon), 48:31 Evangelista (Sherwood, Lauzon), 56:55 Evangelista (Barrie). Rozhodčí: Kozari, Schrader – Brisebois, Murray. Diváci: 18 525.

Vancouver Canucks Šilovs (Demko) – Juulsen, Q. Hughes (A), T. Myers, Brisebois, Burroughs, Wolanin – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Podkolzin, Dries, Kravcov – Garland, Aman, Joshua.

Nashville Predators Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Barrie, McDonagh (A), C. Foote, Lauzon – Duchene, Glass, Leonard – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – McCarron, Jankowski, Asplund.

Winnipeg Jets - San Jose Sharks 2:3P (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 26:05 Niederreiter (Morrissey, Connor), 54:53 Schmidt (Ehlers, Wheeler) - 14:13 Lorentz (Lindblom, Labanc), 59:49 Hertl (E. Karlsson, Couture), 61:21 Couture (E. Karlsson). Rozhodčí: Markovic, StPierre – Alphonso, Berg. Diváci: 13 026.

Winnipeg Jets Rittich (Hellebuyck) – Morrissey, Pionk, Dillon, DeMelo, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele, Niederreiter – Ehlers, Dubois, Wheeler – M. Barron, Lowry, Naměstnikov – Mäenalanen, Stenlund, Appleton.

San Jose Sharks Reimer (Kähkönen) – Knyžov, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, MacDonald – Eklund, Hertl, Zetterlund – Johnsson, Couture, Barabanov – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Labanc.

Los Angeles Kings - Washington Capitals 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 33:18 Gavrikov (Fiala, Arvidsson), 39:29 Danault (Arvidsson, M. Roy), 47:52 M. Anderson (Byfield, Kempe), 59:59 Kempe - 31:39 Sandin (Milano, D. Strome), 42:31 Ovečkin (Sandin, Bäckström).

Los Angeles Kings Copley (Korpisalo) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Vilardi, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.

Washington Capitals Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, Sandin, G. Carlsson, Irwin, Iorio, Alexejev – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Bäckström (A), Mantha – Cr. Smith, D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.

Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 16:22 Kurashev (Tinordi), 22:00 S. Jones (A. Bjork, Dickinson), 25:29 S. Jones (A. Bjork, Athanasiou), 30:31 Dickinson (A. Bjork, Entwistle), 43:18 L. Reichel (Athanasiou). Rozhodčí: Hanson, Blandina – Fournier, Smith. Diváci: 15 049.

Chicago Blackhawks Stalock (Mrázek) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Englund, Zajcev – Kurashev, L. Reichel, A. Bjork – T. Raddysh, T. Johnson (A), Guttman – Joe. Anderson, Dickinson, Athanasiou – Entwistle, Khaira, Katchouk.

Ottawa Senators Sögaard (Mandolese) – Chychrun, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zub, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Gambrell, M. Joseph – Watson, Kastelic, Brassard.

Autor: Martin Korbáš