Středa 17. července 2024, svátek má Martina

jen za 89 Kč/měsíc

Florida uspěla na ledě Rangers a je krok od finále Stanley Cupu

Matthew Tkachuk a Sam Bennett se radují z branky proti Rangers. foto: AP

Hokejisté Floridy se přiblížili zopakovaní loňské účasti ve finále Stanley Cupu. Po výhře 3:2 nad Rangers totiž ve finále Východní konference vedou stejným poměrem i v celé sérii. Rozdílový gól zařídil v 59. minutě útočník Sam Bennett.
  7:27aktualizováno  7:34

Čtvrteční výhra 3:2 z ledu Madison Square Garden dává hokejistům Floridy možnost v případě dalšího úspěchu ze zápasu číslo šest oslavit již v sobotu před svými fanoušky zopakovaní jízdy do finále Stanley Cupu. Loni Panthers nakonec nestačili 1:4 na Vegas, o rok později jsou však připraveni své zklamání odčinit.

Prvním střelcem páté partie finále Východní konference byl přitom útočník domácích Rangers Chris Kreider, jehož v 23. minutě při hře v oslabení poslal do šance Mika Zibanejad. Hubený náskok ovšem New Yorku dlouho nevydržel, když už v 29. minutě srovnal bek Gustav Forsling. Ve třetí třetině pak střelecky aktivnější Panthers přidali další branky.

V 46. minutě ještě přihrávající Anton Lundell a efektně zakončující Eetu Luostarinen, jenž na Igora Šesťorkina zkoušel trik se zakončením s holí mezi bruslemi, neuspěli. V 51. minutě se již ale finští útočníci Panthers mohli radovat poté, co si prohodili role. Luostarinen asistoval a Lundell ranou z levého křídla zařídil obrat skóre.

V samém závěru Rangers zkoušeli hru bez brankáře, což potrestal třetím gólem Sam Bennett. Právě jeho akce ovšem byla nakonec tou rozdílovou. Poslední slovo totiž patřilo v čase 59:10 Alexisi Lafrenièrovi. Vyrovnat již ale domácí nedokázali, Florida tak vyhrála 3:2 a stejným poměrem vede i v sérii. Po jednom vynechaném duelu se do sestavy domácích Blueshirts vrátil Filip Chytil (10:34, +/-: 0, 1 střela).

Výsledek

NHL
Finále V. konference 31. 5. 2024 2:00
New York Rangers New York Rangers : Florida Panthers Florida Panthers 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)