Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vzkaz fenoména Jágra: na NHL stále mám

Sport

  7:00
PRAHA - Opět ukázal svou výjimečnost. Nejlepší hokejista české historie a jeden z nejlepších hráčů všech dob v devětatřiceti letech dosáhl na první reprezentační hattrick. Jaromír Jágr tříbrankovým koncertem proti Američanům poslal do zámoří jasný vzkaz: na NHL pořád mám.

Česko - USA (Jágr a Plekanec). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Nepřehlédněte

Češi díky Jágrovi postoupili na mistrovství světa do semifinále (proti Švédsku nastoupí v pátek od 16.15), ale v Bratislavě se mluví ještě o něčem jiném, než o probíhajícím šampionátu. O čem?

O prohlášení Raye Shera, generálního manažera Pittsburghu Penguins, který podotkl, že chce pozvat Jágra do Pittsburghu na letní golfový turnaj ku příležitosti oslav zisku Stanley Cupu z roku 1991. Jak se Shero objevil v dějišti šampionátu? Jednoduše. Pracuje pro americkou reprezentaci.

A ve středu odpoledne pak na vlastní oči z V.I.P. lóže mohl vidět parádní představení hvězdné osmašedesátky, na jejíž adresu nešetřil pochvalami a plánoval setkání.

PITTSBURGH ČI MONTREAL

Jaromír Jágr, který poslední tři roky strávil v ruském Omsku, stále ještě nemá podepsanou smlouvu na další sezonu a sám prohlašuje, že svou budoucnost bude řešit až po MS. Již v jeho úvodu se o jeho služby přihlásil nesměle Montreal. Pokud by se nakonec nejslavnější český hráč historie stěhoval na nejprestižnější hokejovou adresu světa, potkal by se v jednom dresu s Tomášem Plekancem, se kterým si báječně rozumí i v národním týmu. Ve středu ráno po případném kontaktu s Jágrem zatoužil klub, ve kterém česká osmašedesátka strávila jedenáct let - Pittsburgh Penguins. V dresu "Tučňáků" by se mohl potkat s dalším krajanem Zbyňkem Michálkem. A co říkáte na útok Malkin-Crosby-Jágr? Lákavá představa.

Jágrův výkon vychvalovali i jeho čeští spoluhráči. "Byl neskutečný. V jeho věku. To, co tam s Plekancem předvedli při čtvrtém gólu, byla nádhera," chválil slavného spoluhráče v rozhovoru pro ČT Milan Michálek.

A slova uznání se mu dostalo i od dalších spoluhráčů nebo kouče Aloise Hadamczika. Mimochodem, věřte nebo ne, pro Jágra to byl první hattrick v reprezentačním dresu!

Pokud si chtěl vysloužit pozornost zámoří, nemohl si vybral lepšího soupeře. Ač sem Američané nepřivezli to nejlepší, co mají k dispozici, i špičkový bek Jack Johnson měl s českým číslem 68 obrovské problémy. A nejen on. Jágr opět dokázal, že pokud by se chtěl vrátit do nejslavnější hokejové ligy světa, rozhodně by nehrál druhé housle.

Zvlášt, když po zápase dalším soupeřům vzkázal: "Nehráli jsme nejlépe, řekl bych, že můžeme předvést ještě lepší výkon." Zástupci Pittsburghu či Montrealu a dalších, co vy na to?

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...