Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Washington prohrával v poslední minutě se San Jose 2:4. Díky gólu Vrány však předvedl senzační obrat

Jakub Vrána vstřelil dva góly, ten druhý vedl k senzačnímu obratu. foto: Reuters

WASHINGTON - Přestože necelou minutu před koncem hokejisté Washingtonu prohrávali se San Jose o dva góly, i s pomocí Jakuba Vrány zápas otočili ve vítězství.
  21:30

Nevídaný obrat dokonal v prodloužení Lars Eller. Vrána nejlepšímu týmu NHL pomohl k výhře 5:4 dvěma brankami, bodovali i Radko Gudas a v dresu hostujících Sharks Tomáš Hertl.

San Jose zásluhou hattricku Evandera Kanea během jedenácti minut ve druhé třetině mířilo ve Washingtonu za cennou výhrou.

Když kapitán Logan Couture přidal v 59. minutě do prázdné branky čtvrtý gól, byli „Žraloci“ hodně blízko.

Jenže v čase 59:13 Vrána vykřesal naději a o půl minuty později zařídil prodloužení T.J. Oshie. Zdrcené hosty pak dorazil Eller, i s pomocí asistence brankáře Bradena Holtbyho, jenž předtím zlikvidoval dvě velké šance.

Vrána má po dnešku 18 branek a se 34 body je druhým nejproduktivnějším Čechem po bostonském kanonýrovi Davidu Pastrňákovi. Předstihl Jakuba Voráčka z Philadelphie.

Washington - San Jose 5:4 v prodl. (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 39. a 60. Vrána (na druhou Gudas), 28. Dowd, 60. Oshie, 63. Eller - 27., 31. a 37. E. Kane, 59. Couture (Hertl). Střely na branku: 29:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Eller (Washington), 2. E. Kane (San Jose), 3. Vrána (Washington).