9. prosince 2012 21:43 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Z reprezentace vypadli Hanzal, Sobotka a Vondrka

Martin Hanzal, (vpravo) Milan Michálek, posily Českých Budějovic z NHL | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Hanzal, (vpravo) Milan Michálek, posily Českých Budějovic z NHL | foto: ČTK

PRAHA Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik musel udělat tři změny v nominaci na turnaj Channel One Cup, který se příští týden uskuteční v Moskvě a Helsinkách.

Ze zdravotních důvodů se na druhém podniku seriálu Euro Hockey Tour nepředstaví útočníci Vladimír Sobotka a Martin Hanzal, z rodinných důvodů se omluvil Michal Vondrka. Místo nich se na pondělním srazu budou hlásit Jan Kovář, Jakub Orsava a Antonín Honejsek, který bude jediným nováčkem v týmu. Řekl manažer reprezentace Jan Černý.

Již podruhé přišel o možnost obléct poprvé dres seniorského národního týmu Sobotka, kterého nemohl Hadamczik zařadit již do nominace na turnaj Karjala. Slávistický útočník má nyní problémy s naraženým bokem, vynechal proto i poslední dva zápasy pražského týmu. Hanzal sice za České Budějovice hrál i v neděli v Pardubicích, fit ale není. Vondrka se omluvil poté, co se mu narodila dcera Ella.

Reprezentace se v Praze sejde v pondělí odpoledne, ve čtvrtek tým čeká první zápas turnaje v Helsinkách, kde nastoupí proti domácímu Finsku.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!