Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za zničení poháru nesu zodpovědnost, přiznal Hašek. Zda zaplatí, neuvedl

Sport

  15:47
PRAHA - Hokejový brankář Dominik Hašek uznal, že nese zodpovědnost za poškození poháru pro mistra extraligy. Cenná trofej byla poničena na jeho soukromé oslavě v květnu, a přestože je v současnosti již opravena, udělila valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Pardubicím za jeho poškození pokutu 150 tisíc korun. Zda ale pokutu Hašek zaplatí, neuvedl.

Dominik Hašek. foto: ČTK

"Vzhledem k tomu, že došlo k poškození poháru na akci, na kterou jsem si ho já vypůjčil, nesu za jeho poškození zodpovědnost," uznal Hašek v oficiálním prohlášením. Zda však Východočechům zaplatí pokutu i náklady na opravu, jak HC Eaton požaduje, neuvedl.

Čtěte také

"Jak přesně pohár vypadal po oslavě, vlastně ani nevím, neboť po mém odchodu jsem ho již neviděl a ráno ho řidič odvezl do Pardubic," uvedl Hašek, který po sezoně odešel z Pardubic do Spartaku Moskva hrajícího Kontinentální ligu.

Pětačtyřicetiletý hrdina olympijských her v Naganu se však pozastavil nad tím, proč se krátce před začátkem nové sezony řeší květnové poškození poháru. "Myslím si, že je škoda pro českou extraligu, že se v tuto dobu řeší takovéto věci, místo aby se mluvilo o jejích hvězdách, nadcházejících derby atd.," napsal Hašek.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat