6. prosince 2018 18:22 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Žádné nájezdy, jen ‚zlatý gól‘. Finále MS v hokeji se bude prodlužovat do rozhodnutí

Hokejisté Dánska. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Dánska. | foto: Reuters

Curych / Praha Finále hokejového mistrovství světa v Bratislavě v příštím roce nerozhodnou při remíze samostatné nájezdy, ale bude se až do vstřelení gólu prodlužovat s třemi hráči v poli. Informovala o tom mezinárodní hokejová federace IIHF.

Nájezdy zůstanou zachovány ve všech ostatních zápasech MS, v nichž o vítězi nerozhodne prodloužení. To se bude rovněž hrát ve formátu tři na tři a v základní části potrvá pět minut, ve čtvrtfinále, semifinále i v utkání o třetí místo pak bude desetiminutové.

Samostatné nájezdy určily vítěze dvou posledních šampionátů. Švédští hokejisté v nich loni porazili Kanadu a letos Švýcarsko. V dvacetiminutovém prodloužení finálového zápasu se hrálo čtyři na čtyři. Nový formát se poprvé vyzkouší v květnu v Bratislavě, pak IIHF rozhodne o jeho dalším osudu.

„Už dlouho se ozývaly hlasy proti tomu, aby finále rozhodovaly nájezdy. Z různých důvodů nemůžeme riskovat dlouhé prodlužování, ale věříme, že tento formát fanoušky zaujme,“ řekl na webu IIHF předseda soutěžní komise Franz Reindl.

MS v hokeji 2018. Dánové slaví senzační vítězství nad finskými hokejisty.
MS v hokeji 2018. Dánský hokejista Hardt právě vstřelil vítězný gól proti Finům.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz