Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zákeřný Arťuchin by neměl hrát, zlobili se hokejisté

Karel Rachůnek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Rachůnek | foto: Reuters

BRATISLAVA Čeští hokejisté ostře odsoudili zákroky obrovitého ruského útočníka Jevgenije Arťuchina, který v zápase s českou reprezentací na mistrovství světa zranil Milana Michálka a Karla Rachůnka a potrestán byl také za další fauly během hry. Jemu podobní hráči by se podle českých reprezentantů vůbec neměli dostat na led.

Čtěte také

Ačkoliv by hokejisté uvítali přísný trest za podobné zákroky, současně si uvědomují, že samotný distanc na několik zápasů hráče typu Arťuchina nezmění.

"Jestli to dělají opakovaně, tak nepatří na led. Suspendovat je mohou na dvacet zápasů, vrátí se, udělají to znova. Nemá to žádný smysl," řekl útočník Tomáš Plekanec. Řešení ale nevidí ani v oplácení. "Není to o tom, aby ho někdo zmlátil. Jestli si to neuvědomují, že ohrožují kariéry kluků, tak se s tím dá těžko něco dělat," uvedl.

Anketa

Měl rozhodčí zákrok Jevgenije Arťuchina na Karla Rachůnka, po němž český bek musel na šití, trestat vyloučením?

Ano, měl dostat dvě minuty 67
Ano, zasloužil by si i osobní trest 3441
Ne, takové zákroky k hokeji patří 157

Plekanec, jenž byl nakonec autorem vítězného gólu zápasu z trestného střílení, soudí, že ruský útočník by měl dostat vyšší trest stejně jako lotyšský hráč Arturs Kulda za zákrok na českého beka Radka Martínka v prvním utkání české reprezentace na šampionátu v Bratislavě. "Myslím, že to je to samé jako ten Lotyš. Jestli to bylo do hlavy, tak prostě nesmí hrát," řekl o zákroku Arťuchina.

Ještě kritičtěji se k faulu soupeře stavěl autor první české branky v utkání Jakub Voráček. "Je to magor. Takhle trefit Milana Michálka bez puku na bradu úplně ze strany, kdy ho nemohl vidět, to do hokeje nepatří.

Budou v pořádku

"Myslím si, že Michálek i Rachůnek budou schopní hry a pokračování na turnaji," řekl lékař národního týmu Radomír Holibka. "Milan Michálek má poraněný krk, a jak dostal úder na hlavu, natáhla se mu u toho krční páteř," prozradil, "Rachůnek má zase tři stehy," dodal týmový lékař.

Myslím, že je to špinavý hráč, tohle se nedělá," řekl nazlobeně. Dodal, že už během zápasu žádal český tým pro Arťuchina pětiminutový trest a vyloučení do konce utkání. "Já si myslím, že zákrok rozhodčí neviděl, protože tam nebyl puk. Byl to úder na hlavu ze strany, tam není o čem diskutovat," dodal.

Arťuchina sudí potrestali dvouminutovým trestem. "On je vysoký a silný, kdyby se do něj někdo pustil, ještě od něj dostane držku. To je ještě horší," soudil Voráček o možné odvetě. O tu se ale pokusil český obránce Marek Židlický. "Já jsem čekal, jestli si ho najdu. Čekal jsem, až to dostane," poznamenal ke svému vydařenému ataku na ruského útočníka.

"Bylo to trošku riskantní, protože za mnou nikdo nebyl. Ale dostal to," potěšilo Židlického. Vůbec mu nevadilo, že zatímco sám váží 85 kg, Arťuchin je o třicet kilo těžší. "Mně to je jedno. Já nad tím nepřemýšlím. Já se ho snažím zbourat. Někdo mu musel dát najevo, že si to nemůže dovolit," řekl Židlický.

Rovněž ale upozornil, že Arťuchinův faul na Michálka byl zbytečný i s ohledem na to, že oba týmy byly už před utkáním jistými postupujícími do čtvrtfinále. "Potřebujeme každého hráče, jak my, tak oni," uzavřel.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!