Úterý 29. září 2020svátek má Michal 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zákeřný Arťuchin by neměl hrát, zlobili se hokejisté

Karel Rachůnek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Rachůnek | foto: Reuters

BRATISLAVA Čeští hokejisté ostře odsoudili zákroky obrovitého ruského útočníka Jevgenije Arťuchina, který v zápase s českou reprezentací na mistrovství světa zranil Milana Michálka a Karla Rachůnka a potrestán byl také za další fauly během hry. Jemu podobní hráči by se podle českých reprezentantů vůbec neměli dostat na led.

Čtěte také

Ačkoliv by hokejisté uvítali přísný trest za podobné zákroky, současně si uvědomují, že samotný distanc na několik zápasů hráče typu Arťuchina nezmění.

"Jestli to dělají opakovaně, tak nepatří na led. Suspendovat je mohou na dvacet zápasů, vrátí se, udělají to znova. Nemá to žádný smysl," řekl útočník Tomáš Plekanec. Řešení ale nevidí ani v oplácení. "Není to o tom, aby ho někdo zmlátil. Jestli si to neuvědomují, že ohrožují kariéry kluků, tak se s tím dá těžko něco dělat," uvedl.

Anketa

Měl rozhodčí zákrok Jevgenije Arťuchina na Karla Rachůnka, po němž český bek musel na šití, trestat vyloučením?

Ano, měl dostat dvě minuty 67
Ano, zasloužil by si i osobní trest 3441
Ne, takové zákroky k hokeji patří 157

Plekanec, jenž byl nakonec autorem vítězného gólu zápasu z trestného střílení, soudí, že ruský útočník by měl dostat vyšší trest stejně jako lotyšský hráč Arturs Kulda za zákrok na českého beka Radka Martínka v prvním utkání české reprezentace na šampionátu v Bratislavě. "Myslím, že to je to samé jako ten Lotyš. Jestli to bylo do hlavy, tak prostě nesmí hrát," řekl o zákroku Arťuchina.

Ještě kritičtěji se k faulu soupeře stavěl autor první české branky v utkání Jakub Voráček. "Je to magor. Takhle trefit Milana Michálka bez puku na bradu úplně ze strany, kdy ho nemohl vidět, to do hokeje nepatří.

Budou v pořádku

"Myslím si, že Michálek i Rachůnek budou schopní hry a pokračování na turnaji," řekl lékař národního týmu Radomír Holibka. "Milan Michálek má poraněný krk, a jak dostal úder na hlavu, natáhla se mu u toho krční páteř," prozradil, "Rachůnek má zase tři stehy," dodal týmový lékař.

Myslím, že je to špinavý hráč, tohle se nedělá," řekl nazlobeně. Dodal, že už během zápasu žádal český tým pro Arťuchina pětiminutový trest a vyloučení do konce utkání. "Já si myslím, že zákrok rozhodčí neviděl, protože tam nebyl puk. Byl to úder na hlavu ze strany, tam není o čem diskutovat," dodal.

Arťuchina sudí potrestali dvouminutovým trestem. "On je vysoký a silný, kdyby se do něj někdo pustil, ještě od něj dostane držku. To je ještě horší," soudil Voráček o možné odvetě. O tu se ale pokusil český obránce Marek Židlický. "Já jsem čekal, jestli si ho najdu. Čekal jsem, až to dostane," poznamenal ke svému vydařenému ataku na ruského útočníka.

"Bylo to trošku riskantní, protože za mnou nikdo nebyl. Ale dostal to," potěšilo Židlického. Vůbec mu nevadilo, že zatímco sám váží 85 kg, Arťuchin je o třicet kilo těžší. "Mně to je jedno. Já nad tím nepřemýšlím. Já se ho snažím zbourat. Někdo mu musel dát najevo, že si to nemůže dovolit," řekl Židlický.

Rovněž ale upozornil, že Arťuchinův faul na Michálka byl zbytečný i s ohledem na to, že oba týmy byly už před utkáním jistými postupujícími do čtvrtfinále. "Potřebujeme každého hráče, jak my, tak oni," uzavřel.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...