Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záruba jako Bosák. 'V 7. duelu vyhraje Slavia,' řekl o pauze šestého zápasu

Sport

  17:27
PRAHA - Když uniklo přestávkové video fotbalového kolegy Jaromíra Bosáka na internet, s úsměvem na tváři doufal, že podobného "šotka" nezažije. Ale zažil. Hokejový komentátor Robert Záruba si zahrál v pondělí v O2 Aréně na věstce a jeho předpověď mu vyšla dokonale. "Zápas vyhraje Liberec, v sedmém ale zvítězí Slavia," řekl mimo televizní přestávkový blok. A jak řekl, tak se i stalo.

Záruba s Pospíšilem. foto: www.youtube.com

V listopadu loňského roku celá republika žila přestávkovým rozhovorem Jaromíra Bosáka a Vladimíra Táborského, který fanoušci překřtili na "Relax, vole,". Nad upřímným povídáním dvou fotbalových odborníků o tehdy tápající Slavii se pobavil i Bosákův hokejový parťák Robert Záruba.

O čtyři měsíce později jej ovšem podobný "šotek" stihl také. Před pravidelným vstupem z komentátorské lavice před každou třetinou, tentokrát prodloužením šestého zápasu mezi Slavií a Libercem v O2 Aréně, si zahrál zkušený hokejový odborník na věstce.

"Dramatický to je," říká Záruba na videu při pohledu na opakované záběry na kostce nad ledem. "Furt si ale myslím, že dneska vyhraje Liberec," vypráví svému parťákovi Davidu Pospíšilovi. "A v sedmým Slavia. Tam," dodal před tím, než si začne profesionálně upravovat uzel.

A jak nakonec celá série dopadla? V Praze zvítězil na nájezdy Liberec, ve středu pak Slavia dokázala domácí v tygří aréně porazit v prodloužení a vybojovat si postup do semifinále. Možná by si nyní měli tipaři chodit k Zárubovi pro tajné rady.