Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záruba jako Bosák. 'V 7. duelu vyhraje Slavia,' řekl o pauze šestého zápasu

Sport

  17:27
PRAHA - Když uniklo přestávkové video fotbalového kolegy Jaromíra Bosáka na internet, s úsměvem na tváři doufal, že podobného "šotka" nezažije. Ale zažil. Hokejový komentátor Robert Záruba si zahrál v pondělí v O2 Aréně na věstce a jeho předpověď mu vyšla dokonale. "Zápas vyhraje Liberec, v sedmém ale zvítězí Slavia," řekl mimo televizní přestávkový blok. A jak řekl, tak se i stalo.

Záruba s Pospíšilem. foto: www.youtube.com

V listopadu loňského roku celá republika žila přestávkovým rozhovorem Jaromíra Bosáka a Vladimíra Táborského, který fanoušci překřtili na "Relax, vole,". Nad upřímným povídáním dvou fotbalových odborníků o tehdy tápající Slavii se pobavil i Bosákův hokejový parťák Robert Záruba.

O čtyři měsíce později jej ovšem podobný "šotek" stihl také. Před pravidelným vstupem z komentátorské lavice před každou třetinou, tentokrát prodloužením šestého zápasu mezi Slavií a Libercem v O2 Aréně, si zahrál zkušený hokejový odborník na věstce.

"Dramatický to je," říká Záruba na videu při pohledu na opakované záběry na kostce nad ledem. "Furt si ale myslím, že dneska vyhraje Liberec," vypráví svému parťákovi Davidu Pospíšilovi. "A v sedmým Slavia. Tam," dodal před tím, než si začne profesionálně upravovat uzel.

A jak nakonec celá série dopadla? V Praze zvítězil na nájezdy Liberec, ve středu pak Slavia dokázala domácí v tygří aréně porazit v prodloužení a vybojovat si postup do semifinále. Možná by si nyní měli tipaři chodit k Zárubovi pro tajné rady.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!