16. ledna 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Záruba proháněl po ledě mladé hokejisty. Herec Vávra slavil triumf díky rumu

Robert Záruba si měl s portugalskými hokejisty před zápasem co říci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Záruba si měl s portugalskými hokejisty před zápasem co říci. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Na jedné straně komentátor České televize Robert Záruba, na druhé herci Divadla Sklep vedení kapitánem Davidem Vávrou a na třetí téměř kompletní portugalská hokejová reprezentace. To bylo setkání tří hokejových týmů v areálu blízko pražské Nemocnice Na Františku, o který se stará někdejší reprezentační kanonýr Tomáš Jelínek.

Na Františku se sešla ve čtvrtek večer řada známých osobností nejen na ledě, ale i v hledišti. Celý turnaj moderoval a zápasy vtipně komentoval herec Divadla Sklep Tomáš Hanák.

Na zápasy se přišel podívat i někdejší osobní doktor Václava Havla Pavel Pafko, turnaj navštívila i portugalská velvyslankyně v Praze Manuela Francová, stejně jako její protějšek v Lisabonu Stanislav Kázecký.

Největší radost měl na konci kapitán Sklepovských Sršáňů David Vávra, protože jeho tým celý turnaj vyhrál.

Portugalský útočník proti hráči Českého lva
Portugalský brankář v akci

„Víte, jaké je tajemství našeho úspěchu? Duševní svěžest a především to, co dostáváme jako doping. Jsou to písmena to R.U.M,“ smál se Vávra.

A byl to právě muž s košíkem na hlavě, kdo hned po pěti sekundách na ledě přihrál v zápase proti Portugalcům na gól.

I díky němu Sršáni turnaj těsně vyhráli před Českými lvy, které vedl ve staré skořápce hrající Robert Záruba.