Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záruba terčem vtipů. Plekanec: Jeho fotky visí v šatně Montrealu

Sport

  13:55
PRAHA - Robert Záruba neodmysletelně patří k hokeji. Šéfkomentátor České televize pravidelně provádí diváky zápasy extraligy i národního týmu a s hráči je tak v úzkém kontaktu. Ti však natočili klip, který ČT odvysílala na Silvestra, ve kterém je Záruba terčem vtipů.

Robert Záruba ve StarDance. foto: MAFRA - Viktor Chlad

Spot z pořadu Čtverák zahajuje vítkovický útočník Viktor Ujčík, který v ruce drží smyšlenou knihu Hokejová etiketa pro Viktora Ujčíka, jejíž autorem je právě Záruba. "Musím říct, že díky ní jsem naprosto změnil své chování a díky němu (Zárubovi - pozn. red.) jsem vyhrál cenu slušňáka extraligy."

V dalším záběru je Petr Nedvěd, jenž sedí v autě. "Myslel jsem si, že jsem dobrý řidič, ale když mě minule Robert předjížděl na cestě do Liberce, tak si musím přiznat, že se ještě mám co učit. Jel jsem 250 kilometrů v hodině, ale Roberta jsem nestíhal," poznamenal lídr Bílých Tygrů.

Mezi hokejisty, kteří si ze Záruby vystřelili, se zařadil i Dominik Hašek. "Zřejmě mnoho lidí ví, že jsem s Robertem psal knížku. Když jsem se nedávno loučil s hokejem, nebo si udělal pauzu, tak kolem toho bylo mnoho fám, ale pravda je jediná: všechno jsem to udělal především kvůli tomu, abych to Robertovi vrátil a napsal o něm knihu."

Ondřej Pavelec s podtitulem "proutník" zase přidává, že změnil životní styl. "Měl jsem trochu divoký život, ale potom, co jsem potkal Roberta Zárubu, tak jsem si uvědomil, že stačí dvě, maximálně tři ženský," řekl a odešel v doprovodu Zárubových kolegyň Hany Ježkové a Barbory Černoškové, které klip vymyslely.

Procházka: Záruba ve StarDance? Hokej pro mě přestal existovat

Olympijský vítěz Martin Procházka zase zdůvodnil svůj konec hokejové kariéry. "Když jsem viděl Roberta tančit ve StarDance, tak v té chvíli pro mě hokej přestal existovat a dal jsem se na tanec. Jsme stále ve spojení, dává mi moc rad a ty si beru k srdci a vážím si jich."

Tomáš Plekanec přiznal, že Zárubovy fotografie visí i v šatně týmu z NHL Canadiens. "Všichni víme, že je velkým fanouškem Montrealu. Málokdo ví, že my fandíme jemu a jeho fotku si vyvěsíme v kabině. Dává nám sílu."

Sestřih zakončuje Petr Hubáček, odchovanec Komety. Moderátorka se ho v rozhovoru ptá, co se mu vybaví u jména Roberta Záruby. "To je kdo? Jako někdo z Prahy? Poslouchejte, nás tady v Brně Pražáci vůbec nezajímají."

Záruba vše přijal s humorem. „Je to moc pěkné, ale mrknul jsem na to jen zběžně, abych nelítal moc v oblacích,“ citoval šéfkomentátora ČT server iSport.cz.

Mohlo by vás zajímat