6. července 2011 13:32 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zastávka Stanley Cupu v Česku? 20. a 21. července

David Krejčí se raduje se Stanley Cupem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Krejčí se raduje se Stanley Cupem | foto: ČTK

PRAHA Dvojice českých vítězů Stanleyova poháru Tomáš Kaberle a David Krejčí už zná program domácích oslav s trofejí. Podle neoficiálních informací by Kaberle měl mít pohár k dispozici 20. července, Krejčí o den později. Obránce Kaberle, jenž v minulých hodinách definitivně opustil Boston a stal se novou posilou Caroliny, plánuje uspořádat oslavu v Kladně, útočník Krejčí bude slavit ve Šternberku.

Po českém duu zamíří pohár za kapitánem Bruins Zdenem Chárou na Slovensko. Individuální oslavy vítězů play off zámořské NHL začaly o minulém víkendu, kdy majitel Bostonu Jeremy Jacobs zavezl pohár do národního parku Yosemite. Jako první hráč jej dostane Nathan Horton, který finálovou sérii po faulu Aarona Romea nedohrál.

Poté již bude slavná trofej cestovat do Evropy za Kaberlem a Krejčím, ze Slovenska se přesune do Finska k brankáři Tuukkovi Raskovi a následně zamíří zpět do zámoří. Čeští reprezentanti již po návratu do vlasti shodně uvedli, že by rádi pohár měli k dispozici ve druhé polovině července.

Jejich přání se tak splnilo. "V srpnu bych se už chtěl připravovat na další sezonu. Přílet poháru ale využiji k poslední velké oslavě," řekl Krejčí, jenž plánuje pohár ukázat fanouškům na náměstí v rodném městě.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.