19. července 2017 16:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Že je Ovečkin tlustý? Zase nastřílí padesát branek, tvrdí jeho ruský spoluhráč

Kapitán Washingtonu Capitals Alex Ovečkin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Washingtonu Capitals Alex Ovečkin. | foto: ČTK/AP

PRAHA Kudy chodí, poslouchá narážky na krajana a spoluhráče Alexandra Ovečkina. Ruský centr Washingtonu Jevgenij Kuzněcov ale není typem člověka, který by se nepříjemných otázek novinářů bál či se jim vyhýbal. Proto na kritiku svého kamaráda odpovídá po svém...

V rozhovoru pro ruský Sport-Express pětadvacetiletý útočník slavného kapitána Washingtonu brání.

„Dám vám teď jednu předpověď a vzpomeňte si na mě na jaře,“ řekl Kuzněcov ve velmi otevřeném rozhovoru ruskému novináři Alekseji Ševčenkovi.

„Alex v příští sezoně vstřelí 50 gólů. Všichni, kteří ho kritizují, brzy opět ztichnou,“ je přesvědčený Kuzněcov.

Ještě víc mladého útočníka rozpálilo, když mu novinář předhodil, že slavnější Rus nezvládá velké zápasy. Podle Ševčenka v play-off velkých turnajů i ve vyřazovacích bojích Stanley Cupu, Ovečkin téměř vždy zklame.

„O čem to mluvíte? Hrál téměř celé play-off zraněný. Nevyšlo nám víc věcí, ale on není hlavní problém našeho neúspěchu v play-off. Nikdy to nejde za jedním hráčem, musíte se podívat na nás všechny,“ brání Kuzněcov srdnatě kapitána Capitals.

Ruský novinář přesto dál tepal do hvězdného útočníka. Zeptal se Kuzněcova, co říká na video z Ovečkinovy oslavy, kde ruský kapitán svlečený do půl těla nebudí zrovna výraz hráče připravujícího se na nový ročník. ̈

MS v hokeji 2017, semifinále Kanada vs. Rusko: Jevgenij Kuzněcov slaví gól v...

Jevgenij Kuzněcov na letošním MS v hokeji

„Proč vůbec připomínáte takové věci? Všichni mají v létě trochu nadváhu. Do začátku sezony je daleko. Dostane se do formy. Vím, jak tvrdě Alex trénuje,“ odpaluje veškerou kritiku.

I samotný Kuzněcov se pak dostal na řadu. Mladý útočník se po konci sezony nikterak netajil, že má astronomické nabídky z KHL. Manažer Washingtonu Brian MacLellan si byl dobře vědom, že pokud Kuzněcova draze nezaplatí, tak o něj může lehce přijít. A proto jednal.

Technického útočníka podepsal na osm let za téměř 62 a půl milionů dolarů. Z Kuzněcova se tak najednou stal jeden z nejlépe placených centrů v celé soutěži.

„Pro mě to není o penězích. Jde o víru, kterou ve mě vložilo vedení Capitals. Neznamená to, že když jsem podepsal velký kontrakt, tak se začnu flákat. Vaše kariéra nekončí dnem, kdy podepíšete takovou smlouvu. Cítím velkou důvěru vedení a chci ji splatit,“ říká Kuzněcov.

Washington i nadále spoléhá na ruské duo Ovečkin - Kuzněcov. Je to ale správná volba?