Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Že jsme dostali na frak? Byl to jeden z nejlepších zápasů, tvrdí Pöpperle

Sport

  22:05
LIBEREC - Ani zlepšený výkon oproti předešlým duelům nepomohl hokejistům Sparty k ukončení série porážek. Pražané opět padli, tentokráte v Liberci a opět se jim vzdálily pozice zajišťující účast v play off nebo alespoň v předkole vyřazovací části. Sparta je i nadále jedenáctá, od desáté Slavie ji dělí šest bodů a od šestého místa dokonce 15 bodů. A to mají Pražané odehrané o dva zápasy více než jejich soupeři.

Tomáš Pöpperle. foto: ČTK

"Myslím si, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů za posledních patnáct. Bohužel jsem ale udělal jednu chybu, dostal jsem gól na 2:1 a pak už jsme nebyli schopní výsledek korigovat," řekl brankář Tomáš Pöpperle po prohře 1:4 s Bílými Tygry.

Sparťanská jednička si v utkání připsala 30 úspěšných zákroků, řadu šancí soupeře zlikvidovala, ale branku Tomáše Vaka si vyčítala. "Trefilo mě to do vyrážečky, propadlo mi a dokutálelo se to do branky," uvedl Pöpperle k situaci ve 27. minutě, kdy Liberec otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch.

"Prohráli jsme 4:1, ale byl to jeden z našich nejlepších zápasů"
Sparta prohrála v Liberci posedmé za sebou. "Výsledek 4:1 vypadá, že jsme dostali na frak, ale já si to nemyslím. Odehráli jsme tady jeden z nejlepších zápasů a myslím si, že náš výkon má vzestupnou tendenci, ale samozřejmě, že tomu chybí body," uvedl kapitán David Výborný, který přihrál na jediný gól hostů Petru Tonovi.

Pražané si dobře uvědomují, že jsou ve velké výsledkové krizi. Výborný radši tabulku nesleduje. "Už jsem ji dlouho neviděl, asi tři kola. Určitě jsme ve špatných vodách. Musíme se z toho dostat prací a věřit sami sobě, nám nikdo nepomůže. Jen mi sami," podotkl Výborný, který ani neřeší jména dalších soupeřů. "Nevím, jaký by byl pro nás dobrý los. My musíme prostě začít bodovat," řekl Výborný.

Spartě nepřeje štěstí a ani rozhodčí, například čtvrtému gólu Petra Nedvěda předcházel podle všeho faul libereckého kapitána právě na Výborného. "K tomu bych se vyjadřovat nechtěl, ani nemůžu. Nemám slov," mávl rukou pětinásobný mistr světa.

Autoři: ,