Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Zemřel dlouholetý sportovní novinář Václav Jáchim. Přednímu hokejovému odborníkovi bylo 50 let

Bývalý šéfredaktor Hokej.cz Václav Jáchim foto: Hokej.cz

PRAHA - V neděli 7. března zemřel náhle ve věku padesáti let hokejový novinář a dlouholetý šéfredaktor serveru Hokej.cz Václav Jáchim. Pravděpodobnou příčinou smrti byl infarkt. Informoval o tom server Hokej.cz.
  15:20

Velký hokejový odborník a srdcař, který držel mezi českými sportovními novináři rekord v účastech na juniorských šampionátech, se bohužel v neděli ráno neprobudil. Ve spánku ho postihl infarkt.

Narodil se v červenci 1970 v jihočeské Čkyni. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Na začátku 90. let začal externě spolupracovat s legendárním časopisem Gól, do jehož redakce nastoupil na plný úvazek v roce 1995.

Od roku 2000 přešel se svým tehdejším kolegou z Gólu Pavlem Bártou do měsíčníku Hokej. Od roku 2002 pracoval jako redaktor a později i šéfredaktor webu Hokej.cz.

Jako novinář se zúčastnil nespočtu vrcholových akcí včetně olympijských her, mistrovství světa nebo juniorských šampionátů, na které jezdil každoročně. Podílel se také na tvorbě hokejových ročenek a nejen ve svých článcích se rád zabýval hokejovou historií. Byl rovněž vášnivým sběratelem kartiček a podpisů.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat