Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Židlický se připojil k nároďáku. MS ale možná vynechá

Sport

  12:52
BRNO - Hokejový obránce Marek Židlický by měl být hlavní postavou české defenzivy na se mistrovství světa, jeho start na Slovensku ale není vůbec jistý. Opora Minnesoty dnes poprvé v Brně trénovala s národním týmem, ale až po středečním zápase proti Kanadě bude jasné, zda Židlický na šampionát odjede. Momentálně má stále problémy s třísly, kvůli kterým vynechal i závěr základní části NHL.

Židlický s Havlátem. foto: Reuters

"Jsme domluveni, že zkusím odehrát zápas proti Kanadě a pak se uvidí. Bude to zkouška, jak na tom jsem," řekl Židlický novinářům. Do programu Českých hokejových her nezasáhne. "Přiletěl jsem v sobotu a moc jsem nespal. Na tréninku tříslo trošku tahalo, ale uvidíme, jak se budu cítit v příštích dnech," uvedl mistr světa z roku 2005.

Čtěte také

Reprezentační kouč Alois Hadamczik s čtyřiatřicetiletým bekem prakticky napevno počítá pro MS, Židlický však v rozhovoru s novináři několikrát zopakoval, že se rozhodne až ve středu po zápase. "I v Minnesotě jsem se s manažerem dohodl, že zkusím odehrát jeden zápas a pak uvidím," vysvětlil Židlický důvod, proč mu klubové vedení nebránilo v reprezentaci, přestože v závěru sezony nehrál.

"Když nebudu na sto procent, tak je nesmysl, abych zabíral místo zdravému klukovi, který je připravený. Třeba to zabalím po zápase, nebo to půjde," řekl Židlický, jenž vyloučil možnost, že by s týmem na Slovensko odjel a ještě se léčil. Dokonce je prý možné, že by proti Kanadě ani nehrál, kdyby se necítil dobře. Účastník čtyř světových šampionátů a dvou olympijských her ale spíše počítá s tím, že v Praze hrát bude. Až v zápase totiž třísla zatíží na maximum.

Sezona 2010/11 je pro Židlického celkově spojená se zraněními. "Měl jsem jich hodně. Vynechal jsem přes dva měsíce s ramenem, pak třísla, zlomený prst. Moc jsem nehrál," uvedl. Návrat vždy uspěchal. "A pak se to nabaluje jako sněhová koule. Jak to není doléčené, tak se pak léčba a rehabilitace protahuje," řekl Židlický, který v této sezoně NHL odehrál jen 46 zápasů. "Rád bych si proto teď na konci napravil osobní dojem. O mistrovství světa ale ještě nechci nic říkat," dodal.

Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat