Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Získáme Stanley Cup, tvrdí majitel New Yorku Rangers

Sport

  13:09
S troufalým prohlášením přišel po vítězném úterním zápase NHL proti hokejistům Nashvillu majitel New Yorku Rangers James Dolan. Pětapadesátiletý milionář naznačil, že jeho tým letos získá první Stanleyův pohár od roku 1994.

New York Rangers (vpravo Derek Stepan) foto: ČTK

"Cítím, že letos jsme opravdu blízko velkému úspěchu," uvedl kontroverzní majitel, jenž zároveň připomněl tajemnou dohodu s generálním manažerem Rangers Glenem Satherem. "Před pár lety jsme s Glenem uzavřeli pakt. Já mu dal něco speciálního a řekl, že tu věc budu chtít zpět až tehdy, co dokráčíme ke Stanley Cupu. Poprvé od toho momentu cítím, že ta chvíle je blízko," uvedl Dolan, jehož mužstvo v současnosti vede pořadí NHL.

Rangers v uplynulých letech prosluli hlavně skupováním a přeplácením hvězd, které ale nevedlo k většímu úspěchu. Tento trend se však posléze změnil a Sather začal budovat nový tým. "Jsem opravdu pyšný na Glenovu práci v posledních letech," ocenil Dolan muže, jenž stál v 80. letech u řady úspěchů Edmontonu Oilers.

Rangers přebudovali klub

"V roce 2004 jsme podepsali řadu volných drahých hráčů, a výsledky se nedostavily. Proto jsme se rozhodli totálně přebudovat koncepci stavby týmu. Začali jsme klást prioritu na dobrý skauting, zlepšení kvalit farmářského týmu a výchovu mladých hráčů. A teď se podívejte na naši soupisku, mladí hráči hrají prim," pochvaloval si pětapadesátiletý majitel.

Ambiciózní výroky nadřízeného však nechaly klidným kouče Rangers Johna Tortorellu, který Dolanova prohlášení naopak mírnil. "Majitelé tady mluví o triumfu, ale to jsou jen planá slova. Musíme jít zápas od zápasu a pak se uvidí," uvedl pro oficiální stránky NHL Tortorella, jenž jako trenér dovedl k titulu Tampu Bay v roce 2004.

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat