Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Životní šance pro Krejčího a spol. Hokejisté tmelili partu v Kravařích

Sport

  9:00
KRAVAŘE - Hokejista David Krejčí svištěl do Kravař na sraz kandidátů národního mužstva pro olympiádu. A přemýšlel o jeho programu: "Říkal jsem si, proč budeme rozebírat taktiku sedm měsíců před turnajem. Jaký to má význam? Teď musím přiznat, že ta porada byla prospěšná." Ve středu se v areálu, který spoluvlastní reprezentační trenér Alois Hadamczik, sešlo 22 hráčů z NHL. Sportovali, utužovali partu a bavili se o prestižním klání v Soči.

Česko - Itálie (Krejčík, Novotný a Petružálek) foto: Reuters

Až si v únoru v ruském Soči poprvé sednou do kabiny, základní věci už si jen připomenou. Jak chtějí napadat soupeřovu rozehrávku? Jak budou zakládat vlastní akce? A jak ovládnou strategické území zvané střední pásmo?

To už probrali v polovině července v Kravařích. Kouč Hadamczik jim ve čtvrtek rozdal desky s nápisem "Životní šance", jakousi příručku, která má Česko nasměrovat k olympijské medaili. Statistiky, herní systém i motivační hesla.

"Nevěděl jsem, k čemu se taková schůzka může hodit," řekl před pátečním odjezdem centr David Krejčí. "Ale uznávám, že byla prospěšná. U videa jsme probrali kostru naší hry, kterou si všichni zapamatujeme. Na místě už se doladí jenom maličkosti. Třeba přesilovky a oslabení."

ČTĚTE TAKÉ

Hadamczik kromě strategické instruktáže zdůraznil pár dalších klíčových bodů. Nechce v Soči slyšet řeči o obtížném přivykání na širší evropské kluziště nebo o únavě z časového posunu. Právě tohle lamentování provázelo "nároďák" na cestě za krachem na posledním mistrovství světa ve Švédsku.

"Ať se každý připraví, jak potřebuje. Někdo se víc prospí, někdo se jde rozcvičit... Každopádně nemůže nikdo přijít s tím, že na něho padá únava," prohlásil Hadamczik.

Jistě, na srazu v Kravařích se olympiáda nevyhrává. Nicméně není od věci odstartovat přípravu na velkolepou akci s předstihem. I největší soupeři českého mužstva pořádají podobná letní dostaveníčka. A třeba o pečlivém sestavování kanadské nominace pro minulé hry ve Vancouveru byl natočen dokumentární film.

Pro většinu hokejistů znamená Soči skutečně životní příležitost. Češi sice pomalu opouštějí světovou špičku, což dokazují výsledky mládežnických výběrů, nicméně v únoru 2014 ještě mohou postavit docela silný mančaft.

"Kladeňáci" letěli domů malým letadlem

Aby však měli v konkurenci neskutečně motivovaných Rusů, hrdých Kanaďanů a dalších velmocí opravdovou naději, musejí dát dohromady soudržný tým. I proto se potkali v Kravařích.

"Když jsem přiletěl na olympiádu do Vancouveru, viděl jsem Jardu Jágra poprvé," vybavuje si Krejčí. "To byl respekt! Pořádně jsem si s ním nepopovídal."

Perspektivní brankář Mrázek, obránci Gudas s Kundrátkem a útočník Palát se tak tento týden mohli na nohejbalovém kurtu nebo u piva seznámit s hvězdami Krejčím, Eliášem či Židlickým. "Pobavili jsme se, stmelili partu. Pokud se sejdeme v Soči, všichni se budou cítit uvolněně," říká Krejčí.

V pátek se část české hokejové elity zase rozutekla. Kladenskou trojici Plekanec, Tlustý, Židlický přepravilo malé šestimístné letadlo na mimořádné lince Kravaře - Velká Dobrá.  "Viděl jsem ten stroj na fotce a obavy tam trochu byly," řekl s úsměvem Michael Frolík, další Kladeňák. Ten raději odjel autem. Je možné, že si s některými kumpány promluví zase až v únoru. V Soči.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!